אלוף אייזנברג נכנס לתפקידו כמפקד פיקוד העורף

הרמטכ"ל: "זוהי תקופה נפיצה ורגישה, משימתו של פיקוד העורף הופכת מורכבת אף יותר"

טקס החלפת אלוף פיקוד העורף (צילום: דובר צה"ל)

אלוף אייל אייזנברג נכנס לתפקידו כמפקד פיקוד העורף, בטקס שנערך ביום רביעי בסיס מפקדת הפיקוד ברמלה, במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף בני גנץ, וחברי פורום המטה הכללי.

אלוף אייזנברג החליף בתפקידו את אלוף יאיר גולן, אשר כיהן בתפקיד במשך שלוש שנים וחצי ועתיד להתמנות בשבועות הקרובים למפקד פיקוד הצפון.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, ציין בדבריו בטקס כי "זוהי תקופה רגישה במיוחד ומחובתו של צה"ל, העומד איתן על משמרתו, לעשות ככל שביכולתו כדי לוודא שישראל תיוותר אי של ביטחון, גם כשמכל עבר מתחוללות מהפכות. במציאות זו הופכת משימתו של פיקוד העורף למורכבת אף יותר".

אלוף אייזנברג הודה לאלוף גולן על תקופת כהונתו ואמר כי "בכישוריך הרבים ראיתי כיצד הובלת את הפיקוד בעקבות מלחמת לבנון השנייה בהליך נוקב, שיטתי וארוך להפקת לקחי המלחמה ההיא, והפיכתם לתכנית עבודה המאפשרת יישומם בשטח. מקצועיותך ומנהיגותך הובילה את הפיקוד לפסגות חדשות".

הוא הוסיף וציין כי "אויבינו יצאו למסע נגד ישראל תחת היגיון התשתי ויצירת דה לגיטימציה לפעילות ישראל. היגיון התשתי זה, סימן את עורפה וחוסנה של ישראל כיעד ומטרה. על כן מודע אני לגודל האחריות המוטלת עליי במעמד מרגש זה - למוכנות העורף, חוסנו, נחישותו ביום פקודה והיותו תנאי הכרחי ותנאי בכל עימות".

מפקד פיקוד העורף היוצא, אלוף יאיר גולן, סיכם ואמר כי "בכל אתגר עתידי נידרש לעמידות, לתרגול רב של האוכלוסייה, ובניגוד לאלה הסבורים כי התרגול מבהיל את אוכלוסייה, סבור אני כי תרגול, גם על בסיס תרחישים קשים, נוסך ביטחון בקרב האזרחים ולהערכה מאוזנת ואחראית של האיום".

You might be interested also