מערכת שו"ב נישאת להטסת מיני מל"ט

היכולת תאפשר לחילות הרגליים לבצע משימות מורכבות במיוחד, בזירות לחימה שונות, בגמישות מבצעית

סקיילארק I-LE (צילום: אלביט מערכות)

הסתיימה בהצלחה סדרת ניסויים להטסת המיני-מל"ט הקומפקטי מסוג סקיילארק I-LE תוצרת אלביט מערכות באמצעות מערכת שליטה ובקרה אישית של Dominator, הנישאת על גב החייל.

היכולת להפעיל את הסקיילארק באמצעות תחנת ההפעלה הניידת, מעניקה מענה לדרישות המבצעיות של שדה הקרב המודרני ומאפשרת לכוח לבצע משימות מורכבות בגמישות מבצעית.

תחנת ההפעלה הניידת קלה ב-15 ק"ג מהתחנה הקרקעית הסטנדרטית, והיא "מולבשת" כולה על גב החייל: מחשב, צג כף-יד, ידית היגוי ומתמר Skylark Rambo, בנוסף למערכת הקשר הכלולה במערכת השו"ב. בנוסף, קיימת אופציה להשתמש בעינית במקום בצג כף-יד למשימות רגישות או למשימות הדורשות ניידות מוגברת.

היכולת המבצעית החדשה תאפשר לחילות רגליים להפעיל את המערכת ביעילות מבצעית מרבית, כולל העברת השליטה על המיני-מל"ט לכוחות הפרוסים בטווחים מרוחקים יותר.

המיני-מל"ט סקיילארק I-LE מיועד לאיסוף מודיעין במשימות "מעבר לגבעה" בטווחים קצרים. המל"ט שקט במיוחד, בעל יכולות אוטונומיות ויכולות תצפית יום/לילה גבוהות. סקיילארק I-LE משמש את צה"ל והינו המל"ט הגדודי של זרוע היבשה.

מערכת Dominator, המיועדת לרמת היחידה והחייל הבודד, מעניקה לכוח יכולות שו"ב בשטח תוך הגברת ההתמצאות הסביבתית והעברת נתונים מתקדמת. יכולות השו"ב המתקדמות מאפשרות לכוח בשטח לשלוח ולקבל מידע קריטי בזמן אמת, תצוגה של מודיעין עדכני על גבי המסכים האישיים וכן צפייה בנתוני וידאו המועברים באופן ישיר ממגוון החיישנים הפרוסים בשטח או על גבי הלוחמים. באמצעות המערכת, יכולים המפקדים והלוחמים להעביר תמונות וציוני מקום אל המפקדה או אל יתר הכוחות בשטח.

You might be interested also