נתניהו: על ישראל להיות מעצמת סייבר עולמית

רוה"מ: עלינו לבנות יסודות הגנתיים והתקפיים בתחום הביטחון. נשקיע בתחום 400 מיליון שקלים

ראש הממשלה, בינימין נתניהו (צילום: AP)

"אנחנו חייבים להיות מעצמת סייבר עולמית. נוכל להיות בין חמש המדינות המובילות בעולם בתחום, זה היעד שלנו ואני משוכנע שנשיג אותו", כך אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס בתחום לוחמת סייבר שנערך ביום חמישי על ידי סדנת יובל נאמן למדע טכנולוגיה וביטחון בשיתוף המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS).

נתניהו התייחס לאתגרים הרבים שקיימים בתחום לוחמת הסייבר שאותו הגדיר כ"ענני" ובלתי מוכר. "היכולת להגיע לאיזון בתחום הסייבר היא הרבה יותר קשה ותלויה בשילוב של הגנה והרתעה. העובדה שבמקרים רבים מקור ההתקפה הוא אנונימי גורמת בעיות קשות ביצירת מאזן הרתעה, ועל זה נצטרך לתת את הדעת. אנחנו חושבים כל הזמן כיצד להגן על המערכות המדינה שנתונות כל העת להתקפה".

נתניהו ציין, כי בשנים הקרובות המדינה תשקיע כ-400 מיליון שקל בתחום, סכום שעוד צפוי לגדול, והתייחס לשלושת התחומים בהם יש להשקיע - ביטחון, תעשייה וחינוך. "תחום הסייבר הוא חיוני ומרכזי לביטחון, לכלכלה ולחברה והוא מחייב טיפול מדינתי. מערכת החינוך שלנו היא תנאי יסודי לביצוע הדברים אך היא גם תצטרך לעבור התאמה, יש לזהות את ה'טלנטים' ולטפח אותם מגיל צעיר". נתניהו אף הוסיף ואמר "אין לנו פריבילגיה להתקדם לאט. אנחנו משחקים על לוח השחמט של האומות ואנחנו צריכים לשחק מהר".

דבריו של נתניהו נאמרו לאחר שבחודש שעבר הכריז על הקמת מטה סייבר לאומי.

You might be interested also