סוף לשמועות: דב בהרב - יו"ר תע"א

יחליף את יאיר שמיר, המסיים שש שנים בתפקיד

דב בהרב (צילום: יח"צ)

שר הביטחון ושר האוצר הודיעו ביום ראשון בלילה על מינויו של דב בהרב לתפקיד היו"ר הבא של התעשייה האווירית. בהרב ימונה לקדנציה בת שלוש שנים, ויחליף את יאיר שמיר, המסיים 6 שנים בתפקיד.

שנות כהונתו של שמיר, שמונה על ידי שאול מופז כאשר שימש כשר ביטחון, נחשבו כמוצלחות מאוד. למרות זאת, אהוד ברק ויובל שטייניץ החליטו למנות לו מחליף. לאחר חרושת שמועות לגבי זהות היו"ר הבא פורסמה ההודעה על מינויו של בהרב.

דב בהרב בן ה-60, הגיע לאמדוקס ב-1991, לאחר שכיהן כמנהל התפעול בחברת אופרוטק. הוא שימש בתפקידים שונים באמדוקס במשך כמעט 20 שנה. בתפקידו כמנכ"ל אמדוקס הוא כיהן מ-2002.

שר הביטחון ברק אמר בעקבות המינוי, כי "בהרב יביא עימו לחברה יכולת מוכחת בניהול חברת טכנולוגיה מתקדמת בהיקף נרחב וניסיון בינלאומי בתחום הכספים. אני משוכנע שמינויו של דב בהרב יצעיד את החברה קדימה, ותחת ניהולו תמשיך החברה לפעול ולצמוח למען ביטחון ישראל".

שר האוצר שטייניץ אמר כי "יאיר שמיר, שכיהן כיו"ר התעשייה האווירית בהתנדבות, הצליח לקדם את החברה בצורה משמעותית ולתרום לפעילותה בארץ ובחו"ל. אין ספק שבהרב יוכל לקדם את התעשייה האווירית לגבהים חדשים".

 

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy