פורום הקצינים המבצעיים בצה"ל התכנס לאחר שנתיים

מטרת הכינוס: "לתחקר, לשתף וללמוד מאירועים מבצעיים"

רא"ל בני גנץ (צילום: דובר צה"ל)

לאור האירועים הביטחוניים בשבועות האחרונים ולקראת המהלכים של הרשות הפלשתינית להכרה במדינה, כינס הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, את פורום הקצינים המבצעיים בצה"ל הכולל קצינים מדרגת סגן אלוף ומעלה.

 

 

הפורום, נערך לאחר שנתיים בהן לא נפגש פורום לוחם ועסק בלקחי אירועי הנכבה וההיערכות הנדרשת לקראת הכרזה אפשרית על מדינה פלשתינית בספטמבר.

 

שדרת הפיקוד המבצעית של צה"ל, מפקדי הגדודים ומפקדי היחידות המבצעיות באוויר בים וביבשה, קיימו שיח מפקדים בנושאים מבצעיים ותפישתיים בצה"ל.

במהלך הכנס הוצגו לפורום המטה הכללי ולשדרת הפיקוד של צה"ל לקחי האירועים המבצעיים האחרונים בפיקוד הצפון, בפיקוד המרכז ובפיקוד הדרום תוך דגש על שיתוף הפעולה ההדוק עם חיל-האוויר וחיל-הים.

הרמטכ"ל הדגיש כי מטרת הכנס היא לתחקר, לשתף וללמוד מאירועים מבצעיים שאירעו לאחרונה בגזרות השונות. "נדרשת למידה והשתפרות תמידית ויש ללמוד מהשגיאות, לייצר דו-שיח פתוח כפי שנוצר כאן ולהפיק לקחים כדי לממשם בעתיד", אמר הרמטכ"ל.

לסיכום הכנס הוסיף הרמטכ"ל: "אתם המפקדים המובילים את היחידות המבצעיות ואתם הקובעים את התוצאות המבצעיות מולן אנו חיים. כל מפקד שיתרשל ימצא את עצמו מחוץ לשורות הצבא מהר, אך כל מפקד שישגה וישאף לתקן את טעותו יקבל את הגיבוי המלא ממני".

עוד הבהיר הרמטכ"ל בסיכומו של הכנס כי חלק ממדיניות הפתיחות והשיתוף לצרכי הלמידה וההשתפרות ישוב הפורום ויתכנס אחת לשישה חודשים.

You might be interested also