מכרז הסעדה ענק בצה"ל

מכרז ענק לאספקת מזון לבסיסי צה"ל בקריה, בצריפין, בתל השומר, ובשלישות הראשית – מגיע לישורת האחרונה

חדר אוכל צבאי (צילום: דובר צה"ל)

מספר חברות לוגיסטיקה והסעדה (קייטרינג)  נערכות להתמודד על אחד המכרזים הגדולים ביותר של מערכת הביטחון: ניהול המטבחים וחדרי האוכל ואספקת המזון לבסיסים המרכזיים של צה"ל במרכז הארץ - הקריה, תל השומר, השלישות הראשית וצריפין.

החברה שתזכה במכרז תתבקש לספק עשרות אלפי מנות מזון יומיות. מדובר באספקת מזון בשיטה של בישול במטבח מרכזי מחוץ לצה"ל, ואז קרור מיידי או הקפאה - לפני חימום המזון בחדרי האוכל השונים בבסיסים.

החברה הזוכה צפויה להעסיק כקבלני משנה מספר חברות "קייטרינג", ולנהל בעיקר את הלוגיסטיקה של הובלת המזון לבסיסים השונים, ואת חדרי האוכל עצמם, מבלי שצה"ל יקצה כוח אדם לנושא זה - אפילו לא לטובת ניקיון.

צה"ל הפריט את מערך ההסעדה בבסיסים הגדולים של מרכז הארץ המכונים "משולש הברז" לפני כשלוש שנים וחצי, וההפרטה נחשבת כהצלחה לאור שביעות הרצון מן המזון.

את המזון לבסיסים השונים מספקת בשנים האחרונות חברת "עידית" שהוקמה במיוחד לשם כך על ידי קבוצת מלונות דן. החברה מתכוונת להתמודד גם במכרז הבא של משרד הביטחון לאספקת המזון לחיילי צה"ל העורפיים.

המכרז צפוי להיסגר בתוך כשלושה שבועות, ואולם ייתכן כי משרד הביטחון יאפשר ארכה של מספר חודשים לחברות הלוגיסטיקה המעוניינות להשתתף בו.

 

You might be interested also