גדר פיזית בגבול ישראל מצרים

מנכ"ל משרד הביטחון בסיור שקיים היום בגדר:"ירידה של כ- 50% במספר המסתננים מתחילת השנה. עד סוף 2011 נסיים 100 ק"מ"

מנכ"ל משרד הביטחון על רקע גדר, גבול ישראל מצרים (צילום: אריק חרמוני, משרד הביטחון)

משרד הביטחון החל את שלב הנחת הגדר הפיזית בגבול ישראל מצרים. עד כה הושלמו 20 מתוך 100 ק"מ של גדר. בשאר חלקי הגבול בין ישראל ומצרים, שאורכה הכולל הוא 240 ק"מ, יוצבו מכשולים וסנסורים, אך לא גדר פיסית. 

עבודות התשתית להקמת גדר בגבול ישראל מצרים החלו בחודש נובמבר בשנה שעברה, בניסיון למנוע הסתנויות לשטח שישראל של מחפשי עבודה מאפריקה ומחבלים, שייצאו קודם לכן מרצועת עזה לסיני. שר הביטחון, אהוד ברק, הורה להאיץ את קצב העבודות באופן שיאפשר את הקדמת לוחות הזמנים לסיום הקמת הגדר. ביום רביעי  סייר מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי שני, באתרי העבודות, על מנת לעמוד מקרוב אחר ההתקדמות בפועל.

במהלך הסיור קיבל המנכ"ל סקירה מסמנכ"ל משרד הביטחון וראש אמו"ן בצלאל טרייבר, מראש המנהלת, תא"ל ערן אופיר, ומקציני האוגדה, ושוחח עם הקבלנים בשטח. במהלך הסקירה, אמרו קציני האוגדה ואנשי משרד הביטחון כי מתחילת העבודות חלה ירידה של כ 50% במספר המסתננים לישראל ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2010.

במהלך הסיור אמר המנכ"ל כי בעקבות האצת העבודות והעסקת מספר קבלנים במקביל, משרד הביטחון כבר מקדים את לוחות הזמנים לסיום הפרויקט בחצי שנה, וכי ייתכן מאוד שניתן יהיה להקדים במספר חודשים נוספים את לוחות הזמנים להשלמת הפרויקט.

You might be interested also