אלוף (מיל') עמוס מלכא

יו"ר חבר המנהלים של חברת לוג'יק

אלוף (מיל') עמוס מלכא (צילום: מז"י)

תחילת דרכו: התגייס לחיל השריון ב-1972. במהלך מלחמת יום הכיפורים לחם במעברי הגידי והמיתלה במסגרת כוח בה"ד 1. בתום המלחמה סיים קורס קצינים ומאז שימש בתפקידי פיקוד שונים בחיל השיריון: מפקד מחלקה, מפקד פלוגה, סגן-מפקד ומפקד גדוד (במלחמת שלום הגליל), מפקד חטיבת שריון במילואים ובחטיבה סדירה 211.

בין תפקידיו הבכירים בצה"ל: פיקד על חטיבת ההדרכה המרכזית של חיל השריון (חטיבה 460), בה מוכשרים מפקדי טנקים (מט"קים) וקציני שריון.

ב-1992 קיבל מלכא דרגת תת אלוף ומונה לפקד על אוגדת מילואים, שנה לאחר-מכן מונה לפקד על אוגדה 162.

בין 1996 - 1998 כיהן כראש מפקדת חילות השדה (מפח"ש, כיום זרוע היבשה) ובין 1998- 2001 כראש אגף המודיעין (אמ"ן).

ממשיך הלאה: ב-2002 מלכא פרש מצה"ל ופנה לעסקים, בעיקר בחברות העוסקות בתחום הביטחון. הוא הקים את חברת AM-DASC, העוסקת בייעוץ ביטחוני ובקידום מיזמים טכנולוגיים. ב-2005 הוא מונה ליו"ר אלבר, העוסקת בליסינג ומימון. בינואר 2007 מונה ליו"ר חברת פלסן סאסא העוסקת בפתרונות מיגון לשוק הביטחוני המקומי והבינלאומי. כיום, מכהן כיו"ר חבר המנהלים של חברת לוג'יק. כמו כן, הוא משמש כדירקטור חיצוני בחברת אי.די.בי. פיתוח וכדירקטור בבנק אוצר החייל.

מצב משפחתי: נשוי ואב לשני ילדים.

עוד משהו: מלכא הקים את חטיבה מרחבית (חטמ"ר) מנשה בגזרת ג'נין בעת האינתיפאדה הראשונה, ובכך היה לאיש השריון הראשון שפיקד על חטיבת בט"ש (ביטחון שוטף).

You might be interested also

mehrnews

Iranian warships on way to Venezuela

Two ships from the Iranian Navy are sailing in the Atlantic Ocean in the direction of Venezuela carrying oil and possibly weapons and military equipment