צ'ילה במקום טורקיה

לאור התדרדרות היחסים עם טורקיה שולח צה"ל את חניכי המכללה לביטחון לאומי לסיור בדרום אמריקה במקום ליעד המסורתי הקרוב

האלוף גרשון הכהן, מפקד המכללות הצבאיות (צילום: דובר צה"ל)

עוד סממן להתדרדרות היחסים עם טורקיה: צה"ל החליט לשלוח את חניכי המכללה לביטחון לאומי לסיור לימודי בצבא צ'ילה, במקום לטורקיה הקרובה, שהייתה אתר הסיורים הקבוע של חניכי המכללה במשך למעלה מעשור.

סיור בצבא זר הוא חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים במכללה לביטחון לאומי של צה"ל, כמו גם במוסדות אקדמיים צבאיים מקבילים בעולם. בתחילת העשור שעבר, כאשר הברית הצבאית בין ישראל לטורקיה הייתה בשיאה, החל צה"ל לשלוח את חניכי מב"ל לסיור בצבא טורקיה, שכלל סדרת מפגשים עם ראשיו, וביקורים בזרועות השונות.

לאור התדרדרות היחסים המדיניים והצבאיים בשנים האחרונות, שהגיעו לשפל בפרשת המשט הטורקי לרצועת עזה, בוטל הסיור בשנה שעברה. השנה, הגיעו בצה"ל למסקנה כי צריך לבחור יעד חדש לסיור המסורתי של המכללה לביטחון לאומי. הוחלט כי הסיור ייערך בצי'לה, ויכלול גם "קפיצה" לברזיל הסמוכה. הסיור ייצא אל הפועל בעוד כחודשיים, סמוך לסיום שנת הלימודים במכללה לביטחון לאומי.

You might be interested also

Delivery of the second Iron Dome battery to the US in January. Photo: Ministry of Defense

Retired American Navy admiral calls on US to deploy Iron Dome 

Vice Admiral (Ret.) John Miller claims that the Biden administration is making a mistake by removing US military assets from the Middle East. He also calls for the procurement of Israel's "David's Sling" air defense system