"האחים עופר לא ביצעו עבירה ביטחונית"

כך העלתה בדיקה של מערכת הביטחון, בעקבות הטענות על עגינת ספינות של הקבוצה באיראן

סמי עופר (צילום: יח"צ)

בדיקה שנערכת במערכת הביטחון העלתה כי לא בוצעה עבירה ביטחונית על ידי חברות הספנות השייכות לקבוצת האחים עופר.

הבדיקה נערכה בימים האחרונים בעקבות דו"ח שפורסם בארצות הברית, ואשר העלה חשד כי חברה השייכת לאחים עופר מכרה לאיראן מיכלית שהיתה מיועדת לגריטה - בניגוד לסנקציות הכלכליות המוטלות על המדינה.

פרסום הדו"ח חשף את העובדה שספינות של חברת "פסיפיק" השייכת לאחים עופר עגנו בנמלים באיראן, במסגרת פעילות להובלת דלקים באיזור המפרץ הפרסי. הבדיקה של מערכת הביטחון נערכה על ידי מנכ"ל המשרד, אלוף (מיל') אודי שני, ועל ידי מחלקת הביטחון מלמ"ב, והעלתה כי פעילות הספינות לא הייתה כרוכה בעבירה על איסור מסוים. ישנן גם חברות אמריקאיות שמובילות דלק גולמי שמקורו באיראן- בידיעת השלטונות האמריקאיים.

הגורמים הביטחוניים אומרים כי גם אם בוצעה על ידי קבוצת האחים עופר עבירה במכירת המיכלית "היא אינה קשורה לתחום הביטחוני". ממצאי הבדיקה של מערכת הביטחון באים בניגוד לביקורת שהושמעה כנגד קבוצת האחים עופר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולאחר שראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, רמז כי הביקורת כנגד האחים עופר "יצאה מפרופורציה". גורמים בקבוצת האחים עופר רמזו מצידם כי החברה ביצעה "משימות לאומיות", שהם אינם יכולים לפרט מאומה לגביהן.

You might be interested also

The heads of the NATO member states on Monday in Brussels. Photo: Jacques Witt/Pool ABACAPRESS.COM 

NATO increases efforts to eliminate cybercrime

At a summit held one day the G7 one, it was decided to adopt a comprehensive new policy on the issue, and discussions were held regarding the invocation of NATO's Article 5, under which the alliance treats an attack on one member state as an attack on all