השבחת מטוסים לרומניה

אלביט מערכות תשביח עבור חיל האוויר של רומניה מטוסי תובלה מסוג C-130 ב- 18.6 מיליון דולר

מטוס הרקולס C-130

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף כספי של 18.6 מיליון דולר להשבחת מטוסי תובלה מסוג C-130 עבור חיל האוויר של רומניה. במסגרת החוזה, תותקנה במטוסים מערכות לוחמה אלקטרונית מסוגים שונים, כולל מערכות של החברה הבת של אלביט מערכות - אלישרא.

בפרויקט שיתבצע במהלך כ-4 שנים, תשתף אלביט מערכות פעולה עם תעשיות מקומיות ובראשן התעשייה האווירית של רומניה.

יורם שמואלי, מנכ"ל משותף בחטיבת כלי טיס באלביט מערכות מסר: "זוהי אבן דרך נוספת במסגרת הפרויקטים שאלביט מערכות מבצעת עבור חיל האוויר של רומניה בשיתוף עם תעשיות מקומיות." שמואלי הוסיף: "הדרישה העולמית לשדרוג מטוסי תובלה והניסיון שצברנו בפרויקטים דומים, כולל שדרוג מטוסי C-130 בקוריאה ומטוסי C-95 בברזיל, ממצבים אותנו כמובילים עולמיים ואנו מקווים כי פרויקטים דומים נוספים יתקבלו בהמשך".

אלביט מערכות פועלת ברומניה מזה כחמש עשרה שנים והיא מנהלת פרויקטים רחבי היקף, בייחוד בתחום האוויוניקה, בשיתוף פעולה עם תעשיות ביטחוניות רבות ברומניה כמו IAR BRASOV ,Craiova Avioane ,Aerostar ואחרות. תוכניות אלו בוצעו עבור משרד הביטחון הרומני כמו גם עבור לקוחות אחרים ברומניה ובמדינות אחרות. אלביט מערכות פועלת ברומניה באמצעות החברה הבת Elbit Systems Romania והחברות A-E Electronics ,Elmet, ו-Simultec, הנמצאות בבעלות מלאה של אלביט מערכות ומעסיקות כ- 400 עובדים.

You might be interested also