פרויקט מחשוב ענק של מערכת הביטחון יוצא לדרך

גיבוי המידע של מערכת הביטחון הישראלי עומד לעבור אל מעבה האדמה, ומספר חברות יגישו מענה ראשון למכרז משרד הביטחון לביצוע הפרויקט - עד ליום רביעי

ממר"ם (צילום: מאיר אזולאי)

מכרז תשתית המחשוב הגדול בתולדות המדינה יוצא לדרך: משרד הביטחון פנה למספר חברות ביטחוניות ולחברות בתחום התוכנה כדי לבחון את השתתפותן בפרויקט ענק להעתקת מערכת הגיבוי הממוחשבת של מערכת הביטחון הישראלית אל מעבה האדמה - בדרום בארץ.

פרויקט המחשוב הענק, שהיקפו נאמד בעשרות מיליוני דולרים, אמור להתחיל להתבצע כבר בתוך חודשים. כיום, גיבוי המידע של מערכת הביטחון הישראלית נמצא במרכז הארץ. הכוונה היא לבנות מערכת גיבוי חדשה ומתקדמת, שתוכל לשרוד בכל סוג של תקלה או חבלה.

על מנת לזרז את הליך בחירת החברה הזוכה, פנה מינהל ההרכשה במשרד הביטחון (מנה"ר) אל מספר חברות וביקש מהן אינפורמציה על יכולותיהתן לקחת חלק בפרויקט (בקשת RFI). החברות התבקשו להגיש את המידע עד ליום רביעי 25 במאי.

לאחר קבלת המידע הראשוני בכוונת משרד הביטחון לפרסם מכרז פומבי, שבו יוכלו לקחת חלק כל החברות (ולא רק אלה שלוקחות חלק בהליך ה-RFI) – בתוך שבועות ספורים. בחירת חברה הזוכה צפויה כבר במהלך שנת 2011.

לקראת ההתמודדות במכרז ולצורך מענה על בקשה האינפורמציה מטעם משרד הביטחון, החלו להתארגן מספר קבוצות. צפוי כי אלביט מערכות תתמודד בפרויקט ביחד עם חברת HP, בזמן ש-IBM תשתף פעולה פעולה עם מפעל מלמ של התעשייה האווירית. עוד חברה בינלואמית שצפויה לקחת חלק בתהמודדות, בשותפות עם חברות ישראליות, היא אורקל.

גורמים במשרד הביטחון מאשרים כי בכוונתם לנהל את ההתמודדות על המכרז בלוח זמנים קצר ככל שיהיה ניתן.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy