בינה מלאכותית בשירות המשטרה

סימולטורים חדשים לאימון השוטרים

תנ"צ ניר מריאש, ראש מינהל טכנולוגיות במשטרה (צילום: משטרת ישראל)

משטרת ישראל תאמן את השוטרים באמצעות סימולאטורים חדישים בתחום החקירות ובתחום הירי, כך מספר ל-ישראל דיפנס ראש מינהל טכנולוגיות במשטרה, תנ"צ ניר מריאש.

מינהל הטכנולוגיות של משטרת ישראל עוסק בפיתוח יישומים מתקדמים עבור כוחות המשטרה. תנ"צ ניר מריאש, ראש המינהל, אומר כי אחד הפיתוחים אותו ניתן למצוא בימים אלה בשירות ההדרכה במשטרה הוא סימולטור לאימון חוקרים, ראשון מסוגו בעולם, המבוסס על טכנולוגיה של בינה מלאכותית, שפותחה לאחרונה על ידי משטרת ישראל בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן.

אימון חוקרי משטרה מתבצע כיום על ידי מדריכים בקורס להכשרת חוקרים, אולם באמצעות הסימולטור ניתן יהיה להכשיר את החוקרים ולבחון את כישוריהם, באמצעות המחשב.

כיצד עובד האימון החדש?

"החוקר יושב אל מול המחשב, ממש כמו מול נחקר", אומר מריאש. "על גבי המסך מוצגת לשוטר סיטואציה, כאשר המחשב שואל שאלות או נותן את התשובות, בכל מיני 'פורמטים'. לאחר מכן, ניתן לנתח את שהתרחש באמצעות המחשב, לתרגל וליישם את המסקנות שעלו מן האימון".

להערכתו של מריאש, מערכת המיחשוב צפוייה לשפר באופן משמעותי את איכות ההדרכה של השוטרים בתחום ניהול החקירות.

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters