מנתר בים

התעשייה האווירית תציג יישום ימי ל"מנתר", מערכת ארטילריה אוטונומית, בתערוכת IMDEX המתקיימת השבוע בסינגפור

מארז מערכת המנתר (צילום: התעשייה האווירית לישראל)

מפעל מלמ מחטיבת מערכות טילים וחלל של התעשייה האווירית (תע"א), יציג לראשונה גרסה ימית ל"מנתר" - מערכת הארטילריה האוטונומית מתוצרתו, בתערוכת הביטחון IMDEX Asia 2011 אשר תיערך בסינגפור.

ה"מנתר" הינה מערכת של טילים המשוגרים אנכית מתוך זבילים בעלי יכולת פגיעה מדויקת במטרות הנמצאות במרחק של עד 50 ק"מ. את מארז הטילים ניתן לפרוס על גבי משאית או על הקרקע לתמיכה בפעילות יבשתית או על גבי סיפון ספינה לירי מתוך הים ליבשה כתמיכה במערך הלחימה. המארז כולל 8 זבילי טילים ויחידת תקשורת, בקרה וניהול. הטיל, מצויד בהנחיית GPS/INS (מערכת ניווט אינרציאלית מדויקת) ואופציה לראש ביות לייזר ליישום אופטימאלי בשדה הקרב.

מערכת ה"מנתר" מעניקה למפקד הכוח יכולות תמרון ומאפשרת הפעלה עצמאית, מיידית ומדויקת, ללא תלות בסיוע חיצוני, בכל עת ובכל תנאי מזג אויר, יום ולילה. כמו כן, השימוש במערכת הזבילים האוטונומית מאפשרת להשקיע 90% מהתקציב באפקט של הטילים עצמם ולחסוך בהשקעה בפלטפורמות ובכוח אדם.

מפעל מלט, מחטיבת כלי טיס צבאיים יציג מגוון פתרונות כוללים לזירה הימית, ביניהם דגם של מסוק ללא טייס (מסל"ט) ומטוס ללא טייס (מל"ט) מסוג "הרון". המסל"ט הוא בעל יכולת המראה ונחיתה מספינות מלחמה או משטח משובש, עמיד בתנאי מזג אוויר קשים ובעל יכולת נשיאה של מספר מטע"דים (מטען ייעודי). מל"ט ההרון הינו בעל מערכת אוטומטית להמראה ונחיתה.

You might be interested also