ניצב יורם הלוי

מפקד משמר הגבול

ניצב יורם הלוי (צילום: משטרת ישראל)

תחילת דרכו: הלוי שירת בצה"ל בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים ועם שיחרורו התגייס למשטרת ישראל לתפקיד לוחם בימ"מ. ביחידה התקדם ומילא תפקידי מפקד צוות ומפקד מחלקה, לקח חלק בפריצה ל"אוטובוס האמהות" ובאוגוסט 1989 נפצע במהלך מרדף אחר מחבל. בהמשך כיהן כקצין הדרכה וכקצין אגף מבצעים של הימ"מ, בתפקיד זה שימש בעת חטיפתו של נחשון וקסמן ולאחר שמבצע החילוץ לא הוטל על הימ"מ, עזב הלוי את היחידה‏.

תפקידיו במשמר הגבול: הלוי פיקד על יחידת המסתערבים של משמר הגבול ביהודה ושומרון ואחר כך על יחידת הגדעונים. בהמשך פיקד על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים וב-2003 מונה למפקד מרחב דוד, האחראי על העיר העתיקה. בנובמבר 2005 קודם לדרגת תת-ניצב ומונה למפקד משמר הגבול בירושלים ובינואר 2009, קודם לדרגת ניצב ומונה במקביל לתפקידו כמפקד הימ"מ, גם למפקד יחידת להב 433, יחידת עילית של המשטרה המאגדת בתוכה את היחידות המיוחדות של המטה הארצי. ב-1 במאי 2010 מונה למפקד אגף קהילה ומשמר אזרחי. שנה לאחר מכן מונה למפקד משמר הגבול.

מצב משפחתי: נשוי ואב לשלושה ילדים.

עוד משהו: ב-2007 נקרא הלוי לחזור לימ"מ ולפקד על היחידה המיוחדת, זאת על אף שהתפקיד נשא תקן נמוך יותר מדרגתו.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy