עסקה גדולה לאלביט במקדוניה

אלביט תקים מרכז הדרכה ותפעול למטוסים ולטייסים. משך החוזה: שמונה שנים

סימולטור "צופית" (צילום: אלביט מערכות)

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף כספי של כ-43 מליון יורו להקמת מרכז לאימון טייסי מסוקים עבור הצבא וכוחות הביטחון של המדינה הבלקנית מקדוניה. על פי החוזה, אלביט תספק למקדוניה פיתרון מקיף שיכלול הקמה של מרכז הדרכה, רכישת מטוסים, אספקת סימולאטורים (מאמנים) ותפעול מרכז ההדרכה לתקופה של שמונה שנים. מרכז האימון ישמש להכשרה ולהסמכה של טייסים חדשים כמו גם לאימון הטייסים הפעילים של כוחות הביטחון המקדוניים.

אלביט מספקת סימולאטורים למדינות שונות בעולם, אך זו הפעם הראשונה שהיא תקים מרכז שלם שיכלול גם רכישה של כלי הטייס ותפעול שוטף, מחוץ לישראל.

"מיקור חוץ בנושאי הדרכות, הכשרות המקצועיות ובתי הספר לטיסה הוא תחום הולך ומתפתח בעולם", אומר יורם שמואלי, מנכ"ל משותף בחטיבת כלי טייס באלביט מערכות "אנו מקווים כי ניסיוננו הרב והמוניטין שרכשנו בתחום זה, הן בצה"ל והן בקרב לקוחות נכבדים אחרים, יביא בעקבותיו פרויקטים נוספים ברחבי העולם".

 


לאחרונה הכניסה אלביט את הקונספט החדשני "מאמנים מקושרים" לתכנית האימונים של חיל האוויר הישראלי, כחלק מפרויקט ענק לפיתוח ולהקמת מרכז לאימון משימתי עבור מערך מטוסי ה"ברק" (F-16C/D) וה"סופה" (F-16I) של חיל האוויר, על מנת לאפשר לטייסים להתאמן בטיסה מבצעית במבנה ובשילוב עם כוחות נוספים, אוויריים ויבשתיים, תוך חסכון של גיחות אימון יקרות המבוצעות באמצעות מטוסי הקרב.

You might be interested also