הערכות מצב מיוחדות בישראל

בעקבות חיסולו של אוסמה בן-לאדן במערכת הביטחון יתקיימו לאורך היום הערכות מצב מיוחדות

אוסמה בן-לאדן

במערכת הביטחון מעריכים כי בעקבות חיסולו של אוסמה בן-לאדן, מנהיג ארגון אל-קאעידה, ייתכן שיהיו ניסיונות מקומיים ספונטניים, במטרה לנקום את החיסול של מי שהיה סמל טרור מובהק.

 

בטווח הזמן המיידי אין הערכות מיוחדת או תגבורים של כוחות הביטחון הישראליים, שכן דרושים התארגנות ותכנון ארוך מצד אירגוני הטרור להוציא לפועל פעולות נקם. לארגון אל קעידה קיימות כמה קבוצות קטנות בעזה, בישראל מעריכים כי סביר יותר שיתעמתו עם החמאס מאשר עם צה"ל, על כן נכון לעכשיו אין כוננות או אזהרה דרמטית.

 

עם זאת, בשגרירויות ונציגויות ישראליות רועננו נהלי אבטחה. כיוון שאזהרות המסע עבור ישראלים הן ברמה הגבוהה ביותר כרגע, כך שאין שינוי בהנחיות לישראלים בחו"ל.

לאורך היום יתקיימו הערכות מצב מיוחדות בצה"ל מתוך הבנה כי ישנן השלכות לחיסול בן- לאדן בטווח הזמן הארוך ותיתכן תגובה באזורנו בעתיד.

 

מבצע מיוחד בלב פקיסטן

 

מנהיג ארגון הטרור העולמי אל-קאעידה, אוסמה בן-לאדן, חוסל על-ידי צבא ארצות הברית בקרב יריות בפקיסטן וגופתו נמצאת בידי האמריקנים - כך הודיע הבוקר (יום ב') הנשיא ברק אובמה. בארצות הברית ובשגרירויות ברחבי העולם הועלתה רמת הכוננות.

 

בשעת לילה בארצות הברית, אובמה התייצב באופן מפתיע מול המצלמות וסיפר על המבצע הסודי בלב פקיסטן. שני מסוקים היו מעורבים בתקיפת המתחם, בפעולה שנמשכה כ-40 דקות וכללה קרב יריות. אובמה ציין שהכוח האמריקני המיוחד וידא שתימנע פגיעה באזרחים, הרג את בן-לאדן ולקח את גופתו. בהמשך נמסר כי מלבדו, אחד מבניו ושני מלווים נהרגו. רשת NBC דיווחה כי חוליה של הקומנדו הימי הפתיעה את המבוקש מספר 1, שנורה בראשו.

 

מדובר בהישג משמעותי עבור ארצות הברית אחרי שנים ארוכות של מצוד אחר בן-לאדן, מתכנן פיגועי 11 בספטמבר, מתקפת הטרור שגבתה כ-3,000 בני אדם.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך את נשיא ארצות הברית על חיסולו של הטרוריסט אוסמה בן-לאדן "זהו ניצחון מהדהד לצדק, לחופש ולערכים המשותפים לכל המדינות הדמוקרטיות שנלחמות כתף אל כתף בנחישות נגד הטרור".

   

שר הביטחון, אהוד ברק, בירך אף הוא את הנשיא, את שר ההגנה האמריקאי ואת ראשי צבא ארצות הברית "זהו הישג חשוב לארצות הברית במאבק בטרור העולמי. ארצות הברית הוכיחה נחישות ותעוזה מבצעית בפעולה זו. שוב נוכחנו שהמאבק בטרור משותף לדמוקרטיות המובילות בעולם והוא יוכרע במאמץ משותף, רב זרועות שעוד לא הסתיים".

You might be interested also