"השלטון הסורי מתנדנד"

במערכת הביטחון מקיימים הערכות מצב תכופות, כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בסוריה

צילום: Flickr by syriana2011

בצה"ל מקיימים הערכות מצב תכופות, אחת לכמה שעות, כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בסוריה ועל השפעותיהן האפשרויות על ישראל. כך מסר גורם צבאי בכיר ל-ישראל דיפנס.

הערכות המצב נערכות במטה הכללי ובפיקוד הצפון. הגורם הצבאי מסר כי העובדה שנשיא סוריה משתמש יותר ויותר בצבאו כדי לדכא את המהומות "מעידה על כך שמבחינת המשטר, השלטון מתנדנד. כל עוד הנשיא אסד לא חש שמשטרו בסכנה מוחשית, הוא נמנע ככל יכולתו משימוש בצבא כנגד המפגינים".

בהערכות המצב במערכת הביטחון נסקרו ההתפתחויות האחרונות בסוריה, כאשר על פי דיווחים של גורמי אופוזיציה שהועברו לתקשורת העולמית, כוחות ביטחון חמושים התפרשו ביום ג' מסביב לעיר בניאס, ונערכים לפעול בה כנגד מפגינים.

במערכת הביטחון בישראל מעריכים כי להתפתחויות בסוריה עשויות להיות השפעות איזוריות דרמטיות, שכן המדינה מהווה גורם מרכזי בציר, שבו כלולים גם איראן, חיזבאללה וחמאס. ראשי הדרג המדיני של החמאס אף שוהים בבירה הסורית דמשק באופן קבוע. בהערכות המצב התכופות נבחנים תרחישים אפשריים שונים והשפעותיהם על ישראל, ואף על הגבול הישראלי-סורי.

You might be interested also

Screenshot of the closing session from the OECD conference website 

Annual cyber conference of OECD, led by Israel, comes to an end

In the closing session, the heads of cyber agencies from around the world presented the cyber policies of their countries and expressed their desire to promote multinational cybersecurity cooperation. Israel's Yigal Unna said the ability to become more secure depends directly on the ability of the agencies to work together