עטלף בהסוואה

פלטפורמה מרחפת לאיסוף מודיעין מתוצרת התעשייה האווירית נכנסה לשלבי ניסוי מתקדמים

עטלף (צילום: התעשייה האווירית לישראל)

ה"עטלף", פרי פיתוח של התעשייה האווירית, נמצא בימים אלו בשלבי ניסוי מתקדמים הכוללים הטסות, בדיקת אמצעי התצפית ומערכות השליטה ובקרה. במקביל, מבוצע שדרוג של הפלטפורמה לעמידה ברוחות חזקות יותר ותנאי סביבה מחמירים.

ה"עטלף" או בשמו באנגלית Electric Tethered Observation Platform) ETOP) הינו פלטפורמה מרחפת לאיסוף מודיעין בעלת יכולת תמיכה במשימות לחימה נקודתיות המצריכות תגובה מהירה ושהייה לאורך זמן ומתן מענה מהיר במקרה של היתקלות עם כוחות עוינים. האמצעי מיועד למשימות הגנת המולדת (Homeland Security) כמו אבטחת מתקנים רגישים, גבולות ועוד, הן בזירה יבשתית והן בזירה ימית בכל שטח ובכל מזג אוויר.

הכלי נמצא על הפלטפורמה הקרקעית אליה הוא מחובר באמצעות כבלים, מה שהופך אותו לקל, מודולארי ואינו מוגבל בזמן הריחוף. הפריסה של המערכת היא מהירה, אין צורך במפעיל ייעודי לכלי ותוך פחות מדקה ה"עטלף" נפרש לגובה הרצוי עד לכ- 100 מטרים ובלחיצת כפתור אחת, חוזר למקומו. ה"עטלף" ניתן להפעלה ועל פי הצורך, לניהוג ממתקן קרקעי קבוע, נייד (רכב) או ספינה. מערכת ה"עטלף" משלבת פלטפורמה אווירית ומערכת קרקעית הכוללת אספקת אנרגיה קרקעית עצמאית, מערך ניהול אוטומטי של הפריסה והגלילה ויחידת ניהול המשימה.

ניתן להתקין על ה"עטלף" מערכות לאיסוף מודיעין במשקל של עד 20 ק"ג המזרימות נתונים בזמן אמת, כך מתקבלת תמונת מצב אחודה לדרג המתאים בשטח או בחדר הפיקוד, בין אם מ"עטלף" בודד או כמה פלטפורמות הפרוסות באזור נתון.

You might be interested also