קרן לייזר

אלביט תספק מערכות ציון לייזר משולבות לחיל הנחתים האמריקאי, בחוזה בהיקף של 9.6 מיליון דולר

סמן הלייזר Rattler

חברת הבת של אלביט בארצות הברית זכתה בחוזה בהיקף של 9.6 מיליון דולר לאספקת מערכות ציון לייזר משולבות עבור חיל הנחתים האמריקאי (המארינס). ההזמנה, שהתקבלה ממפקדת חיל הנחתים בבסיס קוונטיקו שבמדינת ווירג'יניה תתפרס על פני שנה אחת ותכלול מערכות, חלפים ושירותי הדרכה. החוזה כולל גם אופציה לתחזוקת המערכות, שבמידה ותופעל תגדיל את היקף החוזה ל 10.8 מיליון דולר.

מערכת ציון הלייזר היא קלת משקל, מופעלת באמצעות סוללות ומאפשרת לכוחות הרגליים של המארינס לסמן ולציין מטרות עבור מערכות נשק מונחות-לייזר. המערכת משלבת את היכולות המתקדמות של סמן הלייזר המיניאטורי Rattler מתוצרת אלביט מערכות, המיוצר בהיקף מלא וכבר הותקן בפלטפורמות אוויריות וקרקעיות בפרויקטים רבים.

מערכת ציון הלייזר מיועדת ליישומים קרקעיים אך מאפשרת גם למערכות חימוש מוטסות להתביית על כתם הציון ולפגוע במדויק במטרות. המערכת משלבת בין היכולות המתקדמות ביותר בתחום הלייזר ובין טכנולוגיות מתקדמות לאספקת אנרגיה באמצעות סוללות, ומאפשרת הרכשה וסימון מטרות גם בלילה הודות למספר סמני לייזר באורכי גל שונים המשולבים במערכת.

רענן הורוביץ, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות ארה"ב: "אנו גאים ביכולתנו לספק לחיילי המארינס יכולות מבצעיות שהן תוצאה של השקעה בפיתוח טכנולוגיות לייזר ממוזער ושל הבנה עמוקה של הדרישות המבצעיות ובכך לזכות שוב באמון של חיל הנחתים האמריקאי. הזכייה מעידה על יכולתנו המוכחת להעניק לחיילים בחזית מערכות מדויקות ומצילות חיים".

You might be interested also