מתחיל הייצור של מל"ט ה"דומינטור"

חברת אירונאוטיקס מתחילה בייצור סדרתי של המל"ט,שישמש לאיסוף מודיעין, מעקב ותצפיות

מל"ט דומינטור (צילום: אירונאוטיקס)

חברת אירונאוטיקס התחילה בימים האחרונים בייצור סדרתי של המטוס ללא טייס (מל"ט) מדגם "דומיניטור". החברה מנהלת מגעים מתקדמים עם כמה לקוחות המתכוונים לרכוש את המטוס. גורמים בחברה מציינים שדגם שלו כבר פועל בצבא תורכיה.

מל"ט ה"דומינטור" מבוסס על המטוס  האוסטרי המאוייש DA42, והוא  מיועד למשימות איסוף מודיעין, מעקב ותצפיות. הוא בנוי מחומרים מרוכבים המעניקים לו יתרונות של שרידות גבוהה, הפחתת עלויות תחזוקה ומשקל כולל נמוך, המעלים את כושר עמידותו במשימות בהם משתתף. מדובר באחד המל"טים הבודדים בעולם, שפועל עם שני מנועים, שמאפשרים ייצור חשמל בהספק גבוה, המספיק להפעלת מספר מערכות במקביל.

נתח השוק של מערכות מל"ט מסוג המיועד לשכבת גובה בינונית ושהות ארוכה באוויר, כמו ה"דומינטור", הולך וגדל, היות וצבאות שונים ברחבי העולם רוכשים מגוון מערכות לשימוש בעימותים קיימים ועבור משימות של שדה הקרב העתידי. למל"ט יכולת נשיאה של מט"עדים במשקל 300 ק"ג, ויכולת טיסה בגובה 30 אלף רגל למשך 28 שעות ללא תדלוק.

לפני שנתיים חתמה חברת בואינג מארצות הברית על מזכר הבנות עם חברת אירונאוטיקס, אשר בסיסה נמצא ביבנה, לשיווק של מערכות מל"ט דומיניטור DA42 בארצות הברית ובמדינות נוספות.

You might be interested also