התעשייה האווירית מקימה חטיבת יבשה

מטה חדש בתעשייה האווירית ירכז את תחום היבשה בחברה

תא"ל (מיל') אמנון סופרין, בכנס הפעלת האש הבינלאומי (צילום: אולפני ראשון)

התעשייה האווירית השלימה הקמת מטה חדש שירכז את תחום היבשה בחברה, במסגרת מהלך אסטרטגי שמטרתו להגדיל בעשרות אחוזים את פעילות החברה בתחום המוצרים הביטחוניים המיועדים לכוחות יבשה.

בראש מטה היבשה החדש מונה לעמוד תא"ל (מיל') שמואל יכין, שהיה בעברו קצין שריון בכיר ובהמשך ראש המחקר והפיתוח (מו"פ) בצה"ל. על פי החלטת הנהלת החברה, חטיבת היבשה החדשה תקבל תקציבי פיתוח ומחקר מוגדלים, ותאתר בכלל מפעלי התעשייה האווירית טכנולוגיה שיכולה להיות בסיס לפיתוח מוצרים חדשים לשימושים צבאיים בתחום זה. למפעלים שונים של התעשיה האווירית יש מוצרים יבשתיים מזה שנים רבות, ואולם זו פעם ראשונה שהוחלט לחבר ביניהם כחלק ממהלך אסטרטגי כולל, שמציב את התחום היבשתי במקום גבוה בסדר העדיפויות.

הנהלת התעשיה האווירית הורתה לחטיבת היבשה להציג לה שורה של הצעות לפיתוחים חדשים בתחום היבשה, כאשר תסיים את תהליך הבחינה של הטכנולוגיה הקיימת במפעלים השונים.

ההחלטה על הקמת חטיבת יבשה בהנהלת התעשייה האווירית באה לאחר החלטה קודמת שבמסגרתה הוחלט לפתח את קו מוצרי החברה בתחום "הגנת המולדת" - HLS, במסגרת חברת הבת "אלתא" הממוקמת באשדוד. בראש תחום ה-HLS עומד תא"ל (מיל') אמנון סופרין, שהיה בעברו קצין מודיעין שדה ראשי בצה"ל וראש אגף המודיעין ב"מוסד".

במסגרת זו בוחנת כעת "אלתא", בין היתר, השקעה במספר מיזמים הקשורים לאבטחת מתקנים אסטרטגיים וסוגיות נוספות של HLS.

You might be interested also