אגף התקשוב תרגל מתקפה רב זירתית

התרגול דימה מתקפה כלל מערכתית, כולל מתקפת סייבר על מערכות התקשוב למדים הירוקים

(צילום: מאיר אזולאי)

צה"ל תרגל את הרציפות התפקודית של מערכות אגף התקשוב המספקות שירותים ללובשי המדים הירוקים. בתרגיל שנערך על ידי יחידת ממר"ם, שמפקדה הוא אל"מ חנן, נוסו המערכות תחת סימולציה של התקפה רב זירתית, כולל מתקפות סייבר על המערכות השונות.

יש לציין כי חלק ניכר ממערך ה-IT של צה"ל מנוהל במערכות של אגף התקשוב המספקות שירותים לזרועות השונות של הצבא, כולל קישוריות בין זרועית. לכן, ניסוי שלהן, משמעותו ניסוי של מערך ה-IT הכלל צה"לי המספק שירותים לכוחות הלוחמים בכל הזרועות. 

בין היתר אחראי אגף התקשוב על מערכות כמו צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) הפרוסה ביחידות הלוחמות של זרוע היבשה ועל מערך ההצפנה הלאומי של מדינת ישראל הפועל תחת יחידת מצו"ב. אין ספק כי למרות העובדה שזרועות האוויר, הים והמודיעין מחזיקות ביכולות IT עצמיות המאפשרות להן פעולה בלתי תלויה באגף התקשוב, פגיעה במערכות אגף זה במהלך לחימה רב זירתית תהווה אתגר לא קטן לצמרת הפיקוד של צה"ל. 

 

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program