כצב"מים - אתגר טכנולוגי עצום

ראש ענף ים והגנה אווירית במפא"ת דיבר על הקושי לפתח כלים צוללים בלתי מאוישים שיוכלו לבצע משימות בעומק ומרחק של אלפי מטרים

סא"ל (מיל') ד"ר יובל כהן, ראש ענף ים והגנה אווירית במחלקה לאווירונאוטיקה במפא"ת, דיבר היום בכנס הכלים הבלתי מאוישים על הקושי בפיתוחם של כלים צוללים בלתי מאוישים ואוטונומיים ואמר כי "זה אחד האתגרים הגדולים ביותר של התעשיות הביטחוניות בעולם כיום".

כהן הוסיף והתייחס לפוטנציאל הכלכלי של הכלים האלה ואמר כי מדובר ב"תחום בעל פוטנציאל אדיר, עם שוק שעתיד לגלגל כשני מיליארד דולר בשנה עד לשנת 2020"

לדברי כהן ועד כה מעט מאוד חברות נכנסו לתחום בהעדר הצדקה כלכלית אך כי לאחרונה בעידוד הממשל האמריקאי חברת בואינג החליטה להיכנס לתחום ולהשקיע בו משאבים רבים.

"סוג התקשורת שעוברת באוויר אינה עוברת במים, וגם נתוני GPS אינם זמינים מתחת למים ולכן האתגר הטכנולוגי שבפיתוח כלי צולל לא מאויש הוא גדול מאוד. כלי צולל לא מאויש מחייב פיתוח רמת אוטונומיות והתמצאות עצמאית גבוהה שיוכלו לבצע משימות בעומק ומרחק של אלפי מטרים". 

  

You might be interested also

Yaniv Vardi, CEO of Claroty. Photo: Keren Mazor

Claroty raises $140 million in Series D funding round 

The company, which deals with industrial cybersecurity, plans to use the funding for accelerating its expansion into new regions and verticals, as well as for continued development of its product portfolio