"להפסיק את החתירה לנשק גרעיני"

שר הביטחון בפגישה עם מזכ"ל האו"ם בעניין איראן: "אי אפשר יהיה להשיג את המטרה אם תהיה עתה הקלה בסנקציות"

שר הביטחון, משה בוגי יעלון, נפגש עם מזכ"ל האו"ם ם באן קי-מון בניו יורק והתייחס בין היתר לפעילות פקחי האו"ם בסוריה ולסוגית הגרעין האיראני. בין היתר, אמר יעלון כי "האיראנים רוצים להמשיך בהעשרה כדי לייצר בסופו של דבר פצצה. מכך אנו מזהירים. יש להמשיך בסנקציות עד שהאיראנים יבינו שאין דרך להתחמק מההחלטה להפסיק את החתירה לנשק גרעיני.

״אנחנו מעריכים את פעילות האו״ם באזורנו, ובמיוחד עתה בסוריה בתהליך פירוקה מהנשק הכימי. בשאר אסד הבין שכדי לשרוד עליו להיפטר מנשק זה, אך עלינו להמתין לתוצאות, ולוודא שהוא לא מסתיר חלק ממנו. איננו מתנגדים לפיתרון דיפלומטי בסוגיית הגרעין האיראני, אבל המטרה צריכה להיות ברורה: אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני. אנו עדים עתה למתקפת חיוכים וקסם של רוחאני, שמופעלת ומתוזמרת על ידי חמנאי. אי אפשר יהיה להשיג את המטרה אם תהיה עתה הקלה בסנקציות. זה יגרום לרוחאני לשפר את המצב הכלכלי מצד אחד, ולא להפסיק את התוכנית הגרעינית מצד שני."

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border