גיוס מילואים ועוד כיפת ברזל

במסגרת ההערכות לתקיפה אמריקאית בסוריה החליטו בצה"ל לגייס כוחות מילואים ולתגבר את גבול הצפון עם סוללת כיפת ברזל נוספת וסוללת פטריוט. בנוסף, גם מערכת החץ תועמד בכוננות

סיור צה"ל לאורך גבול הצפון

במסגרת הכוננות לתקיפה בסוריה בצה"ל החליטו לתגבר את הכוחות ולגייס כמה מאות של אנשי מילואים בעיקר צוותי הגנת אווירית, פיקוד העורף ומודיעין. לא מדובר בצווי 8 אלא בצווים חריגים באישור שר הביטחון.

בשלב זה אין כוננות כללית, אולם בגבול הצפון הוחלט לתגבר את הכוחות ולא לאפשר יציאות בשבת.

בנוסף לכך, בצה"ל החליטו לפרוס בצפון הארץ סוללת כיפת ברזל נוספת. כיום ישנן סוללות בחיפה ובגליל המערבי וכעת תיפרס גם סוללה נוספת בצפון. בצה"ל פורסים גם סוללה של טילי פטריוט וכן מעמידים בכוננות את סוללות החץ, שאמורות לפעול במידה וסוריה תחליט לשגר לעבר ישראל טילים כגון סקאד B וסקאד C שברשותה.

בצה"ל מתכוננים לכל התסריטים והרמטכ"ל בני גנץ נמצא בקשר שוטף עם הרמטכ"ל האמריקאי פטריק דמפסי.

במקביל גם היום נמשך הביקוש הרב לערכות מגן, כאשר מאות אזרחים פוקדים את סניפי הדואר ברחבי הארץ. למרות המחסור בערכות בשלב זה הוחלט שלא לפתוח תחנות חלוקה נוספות.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy