אירן: 18,000 צנטריפוגות מותקנות

סוכנות הידיעות איסנ"א חשפה אתמול (שבת) כי באיראן מותקנות יותר צנטריפוגות מאשר היה ידוע לסוכנות המעקב של האו"ם. יחד עם זאת, עדיין לא נחצה הקו האדום של ישראל

via theiranproject.com

סוכנות הידיעות האיראנית איסנ"א ציטטה אתמול (ש') את ראש תוכנית הגרעין היוצא במדינה, פריידון עבאסי, שאמר כי הרפובליקה האיסלאמית התקינה 18 אלף צנטריפוגות במתקני הגרעין שלה.

על פי עבאסי, איראן מחזיקה 18 אלף צנטריפוגות מדור ישן (IR-1), שמתוכן 10,000 פועלות והשאר מוכנות לפעולה. בנוסף הוא ציין כי הותקנו 1,000 צנטריפוגות מדור חדש יותר (IR-2) שמוכנות להיכנס לפעולה ויאפשרו לטהרן להעשיר אורניום בקצב מהיר יותר.
 
דו"ח של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) מחודש מאי האחרון חשף כי איראן התקינה יותר מ-16 אלף צנטריפוגות מדור ישן (IR-1) בשני מתקני גרעין במדינה. על פי הדו"ח, כ-700 צנטריפוגות הותקנו מאז תחילת שנת 2013.

על אף הדו"ח החריף, בסבא"א טענו כי איראן טרם חצתה את הקו האדום שהגדירה ישראל בכל הקשור לכמות האורניום המועשר לרמה גבוהה שיש ברשותה.

You might be interested also

The prime minister of Italy, Mario Draghi. Photo: REUTERS/Remo Casilli

Italy establishes national cyber agency

PM Draghi warned that the level of Russian interference online "has become truly alarming", while the Minister of Innovation said that 95% of public administration servers do not have adequate protection