שר המדע נפגש עם שגרירת סין

שגרירת סין במפגש רשמי עם שר המדע והטכנולוגיה: "סין מעריצה את הישגי ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה ומבקשת להעמיק את הקשרים עם מדינת ישראל בתחומים אלה"

שר המדע הטכנולוגיה והחלל, ח"כ יעקב פרי עם שגרירת סין

שר המדע הטכנולוגיה והחלל, ח"כ יעקב פרי , נפגש היום (ד') עם שגרירת סין, הגב' גאו יאנפינג וצוות השגרירות הסינית, זאת על רקע ביקורו האחרון של רה"מ בסין וההחלטה להעמיק את שיתוף הפעולה עם ישראל, בדגש על תחומי המדע והטכנולוגיה.

"החברה הסינית מעריצה את ההישגים הרבים מדינת ישראל, בעיקר בתחומי המדע, המחקר, הפיתוח והטכנולוגיה, ולכן אנו רואים בכל שיתופי הפעולה עמכם נכס אמתי לעם הסיני ולעם בישראל" ציינה שגרירת סין בתחילת המפגש. פיתוח תחום המדע והטכנולוגיה נמצאים בסדר עדיפויות גבוה בקרב הממשל הסיני, ועל כן הדגישה השגרירה כי "ההנהגה הסינית שמה לעצמה מטרה להעמיק את שיתוף הפעולה והקשרים המדעיים עם ישראל"

לאור הדברים הציע שר המדע הטכנולוגיה והחלל, ח"כ יעקב פרי,  להרחיב את שיתוף הפעולה בין משרדי המדע של שתי המדינות, תוך הגדלת התקציב המיועד למחקרים המשותפים בתחומי ביו-טכנולוגיה חקלאית, ננו-חומרים, טכנולוגיית מים וכן פיתוח אנרגיות חליפיות .

השגרירה ציינה כי ביקור רה"מ ישראל בסין נטע שורשים לשיתופי פעולה בתחום המחקר והפיתוח והדגישה את הפוטנציאל הטמון בשוק הסיני: "יש לנו את השוק הגדול בעולם ויסודות טובים לפיתוחי מדע וטכנולוגיה, ביכולתנו לייצר עוד מקומות עבודה, עוד השקעות ועוד פיתוחים בשתי המדינות גם יחד".

"יש הבנה בישראל כי הפוטנציאל הגלום במיסוד יחסי המדע והטכנולוגיה עם סין יכול להוות מנוע צמיחה של ממש לכלכלה הישראלית. ביכולתה של סין להוות פלטפורמה רחבה ומשוכללת להישגי המחקר והפיתוח הישראלי", הוסיף פרי. 

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies