"נדרשת חלוקת סמכויות בעורף"

בישיבת וועדת השרים למוכנות הזירה האזרחית בחרום במשרד רוה״מ, אמר גלעד ארדן, השר להגנת העורף, כי תרחיש המלחמה הוא התרחיש בהסתברות הגבוהה ביותר בשנים ובחודשים הקרובים

גלעד ארדן, שר התקשורת, השר להגנת העורף וחבר כנסת (he.wikipedia.org)

בישיבת וועדת השרים למוכנות הזירה האזרחית בחרום במשרד רוה״מ, אמר השר להגנת העורף, גלעד ארדן , כי עקב חוסר היציבות במזה״ת, ייתכן ותבחן בקרוב הרציפות התפקודית במשק והתפקוד של גופי החרום. "תרחיש המלחמתי הוא התרחיש בהסתברות הגבוהה ביותר בשנים ובחודשים הקרובים", אמר השר.

השבוע צפויות להתקבל הכרעות על ידי רוה״מ בהקשר למשרד להגנת העורף. "חשוב יהיה להבין את חלוקת הסמכויות החדשה וכל אחד יידרש להבין מי מטפל ובמה. אנו נעדכן את וועדת השרים מה המשמעויות של השינויים", הוסיף ארדן.

"תפקיד המשרד להגנת העורף לא בא להחליף את תחומי האחריות של משרדי הממשלה האחרים, תפקיד המשרד לקבוע את סטנדרט המוכנות לתפקוד במצבי חרום".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions