עוצבת נתיבי האש תופקד על רמת הגולן

הרמטכ"ל החליט להפוך את עוצבת נתיבי האש לאוגדה מרחבית שתחלוש על גיזרת רמת הגולן במקום אוגדה 36

Photo Credit: Cpl. Gadi Yampel, IDF Spokesperson's Unit

אחרי שבועות של ציפייה וחוסר ודאות בצבא היבשה קיבל הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, החלטות באשר לאופי סגירת המערכים השונים בצה"ל ומועד סגירתם, כך מפרסם אתר "ישראל היום".

החלטה אחת שהתקבלה באופן סופי על ידי הרמטכ"ל היא הפיכתה של עוצבת נתיבי האש לאוגדה המרחבית שתחלוש על גיזרת רמת הגולן במקום אוגדה 36. על פי התכנון, אוגדה 36 תהפוך לאוגדה שאינה מרחבית, ותשמש עתודה מטכ"לית. אוגדה 36 אחראית בין היתר על כמה מהחטיבות הסדירות המרכזיות של צה"ל, ובהן גולני, 188 ו־7.

הכוונה היא להציב בגזרת רמת הגולן אוגדה מרחבית שלא תהיה אחראית גם על כוחות סדירים רבים כפי שהיה עד כה. החלטה זו התקבלה כבר לפני שבועות מספר, אך בשבועות האחרונים ניטש ויכוח בצמרת צה"ל באשר לשאלה איזו אוגדה תקבל על עצמה את האחריות על הגבול.

רא"ל גנץ תיקף גם את ההחלטה כי חטיבה 7, שמצוידת כיום בטנקי מרכבה סימן 2, תצטייד בשנים הקרובות בטנקי מרכבה סימן 4. בנוסף החליט הרמטכ"ל על אילו יחידות יסגרו בחיל התותחנים. החלטה נוספת היא כי מפקדות חטיבות מרחביות לא תיסגרנה.

יש לציין כי בנוגע לחיל האוויר, ההחלטות היו מפורטות יותר וחלקן כבר יצאו לפועל, כאשר עם קבלתן כבר נסגרה טייסת ותיקה בחיל, ואוחדו שתיים נוספות.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy