החשד: ריגול עבור אירן

הותר לפרסום כי חרדי המשתייך לנטורי קרתא מואשם בריגול למען איראן.

נשיא איראן בפגישה עם נטורי קרתא ב-2012 (צילום מסך מיו-טיוב. למצולמים אין קשר למקרה)

תושב ירושלים, המשתייך ל"נטורי קרתא", נאשם כי הציע לרגל עבור איראן - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. לפני כשנתיים וחצי, החליט האיש, בשנות הארבעים לחייו, ניסה ליצור קשר עם נציגי הממשל האיראני ולהציע את עצמו לשירותם, כמי שמוכן לאסוף מידע מודיעיני על מדינת ישראל ולהעבירו לידם.

הוא נאשם ביצירת מגע עם סוכן חוץ, גילוי כוונה לבגוד וניסיון לסייע לאויב במלחמתו עם ישראל. במהלך חקירתו בשירות הביטחון הכללי, מסר הנאשם כי המניעים למעשיו היו שנאה לישראל ורצון לקבל תמורה כספית.

לפי כתב האישום, בינואר 2011 טס האברך מישראל לברלין. יומיים לאחר הגעתו, התייצב הנאשם בשגרירות האיראנית, פנה לפקיד בכניסה ואמר לו שהוא ישראלי שמעוניין לשוחח איתם. הפקיד הנחה את הנאשם להיכנס לשגרירות, שם פגש הנאשם 3 אנשים שזהותם אינה ידועה, אשר אחד מהם הציג עצמו בשם "האג'י באבא". הנאשם סיפר לאיראנים כי הוא אזרח ותושב ישראל, המשתייך לעדת "נטורי קרתא", והסביר להם את עיקרי אמונתו השוללת קיומה של מדינת ישראל ושאיפתו להחלפת השלטון הקיים בשלטון של "גויים".

הנאשם הציע לאיראנים לאסוף עבורם מודיעין.

מעצרו הוארך עד ליום שני 05/08/2013. צו איסור הפרסום צומצם לשמו ופרטי זיהוי שלו בלבד.

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies