"בניית מדינה דיגיטלית"

סיסקו תקים בישראל מעבדת מו"פ וחדשנות בתחום הסייבר

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יו"ר ומנכ"ל של חברת סיסקו, ג'ון צ'יימברס. בפגישה בה לקחו חלק גם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, ראש מטה הסייבר הלאומי, ד"ר אביתר מתניה, ומנכ"ל סיסקו ישראל, בועז מעוז.

נתניהו התיחס לכוונת חברת סיסקו להקים בישראל מעבדת מו"פ חדשנית בתחום הסייבר ואמר כי החלטה זו מהווה שיתוף פעולה שצופה אל העתיד ושמטיב מאוד עם מדינת ישראל.

המעבדה תערוך מחקרים באבטחת מידע, תאפשר לחברות הזנק לבצע בה ניסויים על מוצריהם, ותספק מחקרים בתחום האבטחה לאוניברסיטאות. מדובר במעבדת סימולציה חדשנית ופורצת דרך אשר תתמוך במחקר במגוון תחומים, כגון איומים מתקדמים ואבטחת מכשירים, ותנתח את האבטחה במגזר הפיננסי, במגזר הבריאות ובתעשייה.

החלטת סיסקו להקים את המעבדה בישראל תואמת את החזון של מטה הסייבר הלאומי, ותהווה מרכיב במערכת רחבת-ההיקף של התשתית האקדמית והתעשייתית בתחום הקיברנטי בישראל אותה מקדם מטה הסייבר הלאומי. כמו כן סיסקו גם תשיק בישראל פיילוט של תכנית אימון בתחום אבטחת המידע שבה יוכשרו משתתפים צעירים לשמש כמומחי אבטחת מידע.

יו"ר ומנכ"ל סיסקו, ג'ון צ'יימברס אמר כי "אנחנו נמצאים כאן היום כדי להמשיך לקדם את ההבטחות של שנה שעברה, לבניית מדינה דיגיטלית, לרווחת תושבי ישראל, בדגש על תחומי החינוך, החדשנות והפס הרחב. רק שילוב של כל התחומים יחד עם סקיוריטי יאפשר לנו להגיע למטרה שהצבנו לעצמנו".

You might be interested also

Photo courtesy of Ametrine

Ametrine Technologies - Advanced Camouflage for the Modern Battlefield

Ametrine Technologies develops solutions for camouflage from thermal and night vision sensors. "We estimate that within a decade, all soldiers and platforms on the battlefield will be equipped with some form of multi-spectral camouflage," said Amiram Levinberg, co-founder of JAL Ventures and chairman of Ametrine. This article is sponsored by Ametrine Technologies