שת"פ הדוק בין האזרחי לביטחוני

יו"ר חברת RSA, חטיבת האבטחה של EMC בכנס הסייבר: "התקפות סייבר שמובילות לנזק פיזי תהפכנה למציאות בעתיד"

ארט קביאלו, יו"ר חברת RSA , חטיבת האבטחה של EMC שנשא דברים בכנס הסייבר של סדנת יובל נאמן, התייחס בין היתר לפרשת הריגולך של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקאית (NSA) ואמר: "צריך לדבר על פרטיות. ממשלות צריכות להסביר למה הן עושות מה שהן עושות כדי להגן עלינו. מנגד, לא מדובר על דבר שהוא שווה ערך להאזנות – מדובר בניתוח כמויות גדולות מאוד של מידע. התקפות הסייבר הופכות יותר ויותר מתוחכמות ומאורגנות. האבולוציה של תחום מתקפות הסייבר היא התקפות 'מפריעות' (disruptive) שהן הרסניות ביותר.

"כמעט בלתי אפשרי לבצע התקפות כאלה מהאינטרנט בלבד, ללא סיוע ידני. התקפות סייבר שמובילות לנזק פיזי תהפכנה למציאות בעתיד ויש צורך בפעולה דחופה על מנת לטפל בזה. עלינו לפתח ולהטמיע את מודל האבטחה הנכון והדרך היחידה היא שיתוף פעולה הדוק בין האזרחי לביטחוני. עלינו ללמוד לחלוק מידע".

קביאלו המליץ לממשלות לייצר אג'נדה לאומית בתחום הסייבר ולעודד שיתוף מידע, וכן ליצור רגולציה. בנוסף, יש צורך, לדבריו, בתכניות חינוכיות שיטפחו את המשאב האנושי, לצד שיתופי פעולה בינ"ל ופיתוח חוקי יסוד בינ"ל.

You might be interested also

The heads of the NATO member states on Monday in Brussels. Photo: Jacques Witt/Pool ABACAPRESS.COM 

NATO increases efforts to eliminate cybercrime

At a summit held one day the G7 one, it was decided to adopt a comprehensive new policy on the issue, and discussions were held regarding the invocation of NATO's Article 5, under which the alliance treats an attack on one member state as an attack on all