חיל הים משנה את מערך האבטחה בבסיסים

החיל יכשיר בעצמו לוחמים שיחליפו את מאבטחי המתקנים ויהיו אמונים על תחומי אחריות חדשים

חיל הים משנה את מערך האבטחה בבסיסי החיל, ומכשיר לוחמים במתכונת חדשה. הלוחמים החדשים שיקראו "לוחמי המגן האסטרטגי", עתידים להחליף את מאבטחי המתקנים, ולשכלל את מהות תפקידם.

למרות שלוחמי המגן מוגדרים כתומכי לחימה, המערך צפוי לקבל תחומי אחריות נוספים כמו אבטחת משימות בחו"ל, אבטחת אירועים מיוחדים בחיל ובידוק גבולות הבסיס.

בשלב זה מתקיים פיילוט ראשוני בבסיס חיל הים בחיפה של החיל ולדברי מפקד המערך האחראי על האבטחה בבסיס חיפה, רס"ן דניאל גרויא, "התפקיד החדש מוגדר כתפקיד של תומכי לחימה אשר עוברים קורס מעמיק בן חמישה שבועות שבמהלכו הם טועמים גם הכשרה אזרחית שזוכים לה טובי המאבטחים בישראל".

במקביל גם הוקם מוקד הגנה בסיסי בבסיס בחיפה אשר מאגד את ההגנה הימית והיבשתית לכדי מערך אחד. הצורך בשיפור מערך האבטחה התעורר לאחרונה בעקבות בדיקה מקיפה שנערכה של תחום האבטחה במטה בסיס חיפה.במסגרת השינוי, יצטרפו למערך האבטחה חיילים הממונים על אבטחת המידע, נושא המעסיק רבות את צה"ל בעידן הדיגיטלי.

הכתבה פורסמה לראשונה על ידי מתן מלמד, אתר חיל הים.

You might be interested also

President Joe Biden walks through an Honor Guard Cordon at the conclusion of the Coast Guard Academy Commencement on Wednesday, May 19, 2021, at the Coast Guard Academy Cadet Memorial Field in New London, Connecticut. (Official White House Photo by Adam Schultz)

Biden against ransomware: increased threat in the short term, great potential for the future

Commentary: The White House has formulated a four-stage plan for dealing with ransomware attacks that could potentially be an effective means of dealing with the global problem, writes Ram Levi, founder and CEO of Konfidas