שב"כ עצר שתי חוליות

בחודשים האחרונים השב"כ בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל סיכל שתי התארגנויות של החמאס ושל הגיהאד האיסלמי באזור חברון שתכננו לחטוף חיילים

אחד מהמטענים שאותרו

הותר לפרסום כי השב"כ בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל סיכל בחודשיים האחרונים שתי התארגנויות של החמאס ושל הג'יהאד האיסלמי, מאזור חברון אשר התכוונו לבצע פיגועי חטיפה. 

במקרה הראשון מדובר היה בהתארגנות צבאית של "הג'יהאד האסלאמי" (גא"פ), שחבריה, תושבי חברון, בשנות העשרים לחייהם, תכננו לבצע פיגוע חטיפה באזור חברון, לצורך מיקוח על שחרור אסירים פלסטינים.

במקרה השני, מדובר היה בחוליית טרור צבאית של חמאס, שחבריה, תושבי הכפר בני נעים שבדרום הר חברון, תכננו לבצע פיגועים, לרבות פיגוע חטיפה ומיקוח על שחרור אסירים פלסטינים. במהלך חקירתם של חברי החוליה הוסגר מטען חבלה ומידע הנוגע לאופן ייצור חומרי נפץ ייחודיים.

בין היתר, לנאשמים מיוחסות עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, ייצור מטען, נסיון להנחת פצצה, סחר באמל"ח, נסיון להנחת מטען וקשירת קשר לגרימת מוות בכוונה.

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq