בצה"ל ישתמשו בטרמינל הלווייני

פחות מ-10 ק"ג: הטרמינל הנייד של גילת לוויינים מאפשר להעביר מידע אמין בשדה הקרב, כולל צילומי וידאו, בקצבים של פס רחב

גילת רשתות לוויין תספק לצה"ל את הטרמינל הנישא שפיתחה לתקשורת לוויינית המתקדמת. הטרמינל הטקטי שנקרא SatTrooper-1000 הוא קל ונייד, ומאפשר תקשורת נתונים, וידאו וטלפוניה, גם בתנאי השטח הקשים ביותר באמצעות תקשורת לוויינית בפס רחב.

הטרמינל פותח במיוחד על מנת לענות לצרכים המיוחדים של כוחות השדה של צה"ל והוא שוקל 13 ק"ג בלבד. התקנתו אורכת מספר דקות, וניתנת להתקנה על ידי חייל בודד. העיצוב המוקשח של האנטנה בעלת מיקוד אוטומטי, מאפשר קישוריות מהירה גם בתנאים קשים.

"שדה הקרב של היום מבוסס על לוחמת רשת, עובדה המגבירה את חשיבות מערכות התקשורת הלווייניות הנפרסות במהירות", אמר תא"ל (מיל') משה (צ'יקו) תמיר, סמנכ"ל לביטחון וביטחון פנים בגילת. "עליונות מודיעינית הנה צורך קריטי בשדה הקרב בכל מקום ובכל זמן. בעת פיתוח טרמינל ה- SatTrooper, לקחנו בחשבון את תנאי הלחימה הקשים והתובעניים ביותר, כך שיהיה מותאם לדרישות התקשורת התובעניות ביותר של צה"ל".

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program