רקטה התפוצצה דרומית לאשקלון

רקטת הגראד גרמה לנזקים לכביש באזור, לא היו נפגעים. מדובר בירי הראשון לעבר שטח ישראל מאז הגיעו ישראל וחמאס להבנות בסיום המבצע בנובמבר 2012

לראשונה מאז מבצע "עמוד ענן" בנובמבר 2012 התפוצצה רקטת גראד בכביש דרומית לאשקלון. לא היו נפגעים אך נזק נגרם לכביש. על פי עדויות, טרם הנפילה לא נשמעה אזעקה באזור. למרות הירי, הלימודים בדרום יימשכו רגיל. בצה"ל מעריכים כי מדובר בירי ספוראדי שנועד להזדהות עם המהומות בגדה או ניסוי ברקטה שנפלה בטעות בשטח ישראל.

מדובר ברקטה הראשונה המתפוצצת בשטח ישראל מאז המבצע, שנוהל בין ה-14 ל-22 בנובמבר וגבה מחיר כבד מחמאס. המבצע החל עם חיסולו של מי שכונה "רמטכ"ל חמאס" אחמד ג'עברי והסתיים לאחר מאות תקיפות של חיל האוויר הישראלי ברחבי רצועת עזה. בסופו של המבצע הגיעו הצדדים להבנות, בין היתר כי ישראל תוכל להגיב לכל ירי לעבר שטחה או ניסיון לבצע פיגועים על גדר המערכת בעזה. המגעים בין הצדדים נוהלו בתיווך מצרי.

הירי מגיע על רקע המהומות ביהודה ושומרון של אלפי מפגינים פלשתינים המוחים נגד מדיניות ישראל בגדה. עם זאת, גורמים מעריכים כי זוהי אינה תחילתה של אינתיפאדה שלישית בינתיים, לפחות לא עד לאחר ביקורו של הנשיא האמריקאי, בק אובמה, באזור בחודש מרס.

You might be interested also

Turkey's President Tayyip Erdogan attends the NATO summit in Brussels on June 14. Kenzo Tribouillard/Pool via REUTERS

President Erdogan and the syndrome of neglect: after years of hyperactivity, the Turkish leader is completely isolated

Commentary:  Turkey has been sidelined because of the adventurism of its president, following a decade of reckless and counterproductive political and military moves. Erdogan will find it difficult to break the isolation without a clear change of course towards a more moderate approach in domestic policy and a rapprochement with the West in foreign policy