"פיתחנו יכולות קרובות ורחוקות"

רה"מ הגיב לטענות אולמרט כי ממשלתו הוציאה 11 מיליארד שקלים לאחרונה על הכנות לקראת עימות עם איראן

"זוהי אמירה תמוהה וחסרת אחריות", אמר רה"מ בנימין נתניהו בתגובה לטענותיו של ראש הממשלה לשעבר,ף אהוד אולמרט בסוף השבוע כי הממשלה הוציהא בשנתיים האחרונות 11 מיליארד שקלים להיערכות נגד איראן.

בראיון לגלי צה"ל אמר נתניהו כי  "פיתחנו יכולות התקפיות והגנתיות בזירות קרובות ורחוקות. אני חושב שההשקעה הזאת חשובה למדינת ישראל כמו ההשקעה שהשקענו בגדר, בעזרתה עצרנו את המסתננים, וכמו ההשקעה בכיפות ברזל להגן על אזרחי ישראל בדרום ובמרכז, וחיזקנו מאוד את היכולות השונות של צה"ל, המוסד והשב"כ. אני חושב שהדבר האחרון שאנחנו צריכים לעשות זה להיכנס לפרטי תקציב הביטחון אנחנו לא נהגנו כך ואסור שננהג כך".

נתניהו הוסיף ואמר כי מדינת ישראל צריכה לעשות כל שביכולתה לעצור את איראן מלהשיג נשק גרעיני: "זאת הייתה ותשאר המשימה מספר אחת שלי כראש ממשלה ומי שלא מבין שזה האיום החמור ביותר של ישראל, אני חושב שלא יכול להנהיג את ישראל". "האיומים לא נעלמים, אתה יודע, הם רק נערמים. ולמדינת ישראל היום, אחרי ארבע שנות כהונתי, יש יכולות שלא היו לה קודם".

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters