טייס ונווט נאלצו לנטוש את מטוסם

במהלך ניסיון נחיתה בבסיס חיל האוויר ברמת דוד נאלצו טייס ונווט לנטוש את מטוסם מסוג F-16 דו מושבי "ברק". תחקיר ראשוני מצביע על כך שהיתה תקלה טכנית במטוס

מטוס הברק (צילום: ביטאון חיה"א)

טייס ונווט בחיל האוויר נאלצו לנטוש את מטוס ה"ברק" F-16 דו-מושבי שבו טסו במהלך ניסיון נחיתה בבסיס חיל האוויר ברמת דוד אחר הצהריים. הטייס והנווט לא נפגעו אך פונו לבדיקות רפואיות.

מתחקיר ראשוני עולה כי הצוות החליט על נטישה בעקבות תקלה טכנית במטוס. אנשי צוות האוויר פלטו את עצמם באמצעות כיסאות מפלט לאחר שהגלגלים כבר נגעו בקרקע כשהמטוס היה במהירות של כ-300 קמ"ש.

מפקד חיל- האוויר, האלוף אמיר אשל, הורה על עצירת האימונים במערך ה"ברק" והורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת האירוע.הפעילות המבצעית והכוננויות המבצעיות נמשכות כמתוכנן.

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border