כוננות בחברון

פחות מיממה לאחר התקרית באזור קרית ארבע, בה נהרג צעיר פלשתיני מירי שוטרת מג"ב, וכוחות הביטחון ערוכים לכל מקרה של הפרות סדר

(צילום: נתי שוחט)

כוחות הביטחון הפרוסים בחברון ובאזור יהודה ושומרון ערוכים לכל מקרה של הפרת סדר במהלך הלווייתו של הפלשתיני הצעיר שנהרג אמש מירי של שוטרת מג"ב, לאחר שלא נענה לקריאות החיילים במחסום הסמוך למערת המכפלה.

בצה"ל חוששים כי במהלך ההלוויה יצאו מאות מתפרעים לרחובות ויפתחו בהפרות סדר כנגד כוחות צה"ל. האירוע אמש, החל כאשר צעיר פלסטיני הגיע לנקודת בידוק של מג"ב בין קרית ארבע לחברון. הוא שלף אקדח וכיוון אותו לעבר ראשו של אחד השוטרים. נ', שוטרת מג"ב ששימשה כמפקדת העמדה, ירתה בצעיר שלוש פעמים והוא נהרג. האקדח שנשא עימו, התברר לאחר מכן כאקדח דמה.

התקרית בחברון מצטרפת לשורה של אירועים שהתרחשו בשבוע האחרון באיו"ש ומעלים את החשש כי הארגונים הפלשתיניים מנסים להבעיר את השטח כהמשך לצעדיהם כנגד ישראל באו"ם. התגברות בפעילות טרור בגדה עלתה משמעותית מאז מבצע "עמוד ענן" שנערך בעזה בחודש נובמבר. מזה תקופה ארוכה שהרשות הפלשתינית אינה משתפת פעולה עם ישראל בפעילות ישירה כנגד ארגון חמאס בגדה.

You might be interested also

M1117 armored vehicles in Kosovo. Photo: U.S. Embassy Pristina

US donates M1117 armored vehicles to Kosovo's Army

According to the defense minister of Kosovo, it was not the last delivery of the vehicles. The Southeastern European country reportedly intends to purchase weapons from the U.S. under the American military sales program