בישראל פנו לירדן בבקשה להפציץ בסוריה

המגזין האמריקני "אטלנטיק" מצטט גורמי מודיעין שאומרים כי בחודשיים האחרונים פנתה ישראל לירדן בבקשה לקבל אישור להפציץ מאגרי נשק בלתי קונבנציונלים על גבול ירדן-סוריה

המגזין האמריקני "אטלנטיק" חושף היום כי ישראל פנתה לירדן פעמיים בחודשים האחרונים בניסיון לקבל אישור להפצצת מאגרי הנשק הבלתי קונבנציונלי בסוריה.

המגזין ציטט גורמי מודיעין, לפיהם, שליח מוסד ישראלי שמונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה בחודשיים האחרונים לירדן בבקשה לקבלת אישור לתקוף את מאגרי הנשק הכימי שנמצאים בסוריה. אולם בירדן ענו בנתיים בשלילה לבקשה בטענה כי העיתוי עדיין אינו מתאים.

לדברי אחד מהגורמים שמצוטטים במגזין, בישראל מודאגים מההשלכות האפשריות של תקיפה כזו על ירדן. מספר אתרי נשק בלתי קונבנציונלי בסוריה נמצאים לא הרחק מהגבול עם ירדן. גורמים נוספים במצוטטים בכתבה ב"אטלנטיק" אומרים כי מל"טים ישראלים ומל"טים אמריקנים צופים בקביעות בנעשה במתקני הנשק הכימי הסורים על הגבול עם ירדן.  

יש לציין כי לאחרונה נצפתה תזוזה חשודה במאגרי הנשק הכימי הסורי.  

You might be interested also

BIGSTOCK/Copyright: AndreyPopov

The true cost of ransomware attacks

A survey conducted by Cybereason finds that 50% of companies experienced a ransomware attack during the last year, 46% of organizations that paid the ransom did not get all of their data back, and 80% of organizations that decided to pay experienced another attack