מבצע סייבר

הקשר"ר לשעבר תא"ל (מיל') משה מרקוביץ אומר כי אמנם ישנו שיא במתקפות סייבר בעקבות "עמוד ענן", אולם הן צפויות

על רקע מתקפת הסייבר האינטנסיבית על אתרים ישראליים בימים האחרונים, מאז החל מבצע עמוד ענן אומר תא"ל (מיל') משה מרקוביץ' ששימש כקצין קשר ראשי בצה"ל וינחה את כנס ה-C5I שיערך בתחילת 2013 על ידי ישראל דיפנס וחיל התקשוב, כי מדובר ב"כמות שיא של התקפות, אולם ניתן לצפות את זה".

הבוקר אמר שר האוצר יובל שטייניץ כי המבצע בעזה הביא להתקפת סייבר חסרת תקדים בהיקפה על אתרי הממשלה. שטייניץ אף נקט במספר של למעלה מ- 44 מיליון ניסיונות התקפה על אתרי הממשלה ויחידותיה.

"זה לא חדש, כל פעם שישנה מתיחות מדינית או איזה אירוע בדרום או בסיני, אנו עדים למתקפות האלה. זה בעיקר פרובוקציה, משום שהבעיה האמיתית היא הרצון והיכולת לשאוב מידע באמצעות הרשת. הצד השני הוא לא טיפש וגם לא כדאי לזלזל ביכולת שלו. כרגע אותם גורמים מהווים מטרד די קל להתמודדות אך הם מנסים להקשות על הפעילות הסדירה באותם אתרים שמיועדים גם לתת שירות לאזרחים" .

לדברי מרקוביץ ניתן לצפות שהרבה גופים יאמצו את הטקטיקה הזו. בין האתרים שנתונים להתקפות הבלתי פוסקות ניתן למצוא את אתרי מערכת הביטחון, אתר בית הנשיא, אתר משרד החוץ, אתר רה"מ ואתר ממשל זמין.

You might be interested also

The ballistic missile interception test last week. Photo: U.S. Navy

During exercise, US Navy intercepts missile in space 

The test was carried out as part of the Shield 2021 exercise with the participation of 15 ships and planes from various countries. There was also a scenario of tracking both enemy planes and missile threats at the same time