ניסוי מוצלח בטיל אלקטרו מגנטי

החברה האמריקאית ביצעה ניסוי בטיל המפיץ קרינה שמשבשת את המערכות האלקטרוניות של האויב

ניסוי מוצלח בטיל אלקטרו מגנטי

חברת בואינג ביצעה ניסוי מוצלח בנשק חדש- טיל שאינו נושא ראש קרב עמוס בחומר נפץ אלא נושא עליו מתקן שמפיץ קרינה שמשבשת את המערכות האלקטרוניות של האויב.

הטיל המכונה CHAMP שוגר במסלול קבוע מראש ובדרכו שיבש מערכות אלקטרוניות שהוצבו במטווח במדינת יוטה, ארצות הברית. הטיל הצליח לשבש שבע מטרות שהוצבו במטווח. זאת במהלך ניסיוני שנמשך שעה בו שוגרו מספר טילים כאלה.

בארצות הברית כמו גם במדינות רבות אחרות, קיים היום מאמץ רב לפתח מערכות נשק שתשתקנה את המערכים הטכנולוגיים של האויב ולא תאפשרנה לו לפעול. נראה כי הפיתוח של בואינג נעשה על פי דרישה של משרד ההגנה האמריקני וכי הוא חלק ממאמץ נרחב יותר שטרם נחשף.

בהקשר הזה יש להזכיר את ה"פעימה האלקטרו מגנטית", שהיא שיבוש מערכים של אזור נרחב מאוד על ידי פיצוץ של מתקן גרעיני קטן יחסית באוויר. פיתוח הטיל של בואינג הוא ניסיון לייצר יכולות שיבוש מקומיות באמצעות טילים.

You might be interested also

Turkish President Recep Tayyip Erdogan meets with UAE National Security Advisor Tahnun bin Zayed al-Nahyan in Ankara on August 18. Presidential Press Office/Handout via REUTERS

Russia, Turkey and United Arab Emirates. The intelligence services organize and investigate

Commentary: The Kremlin is taking steps to strengthen the Russian secret services vis-a-vis Turkey, and is watching closely as Ankara and Abu Dhabi try to turn a new page after eight years of icy relations