יירוט המל"ט: הטיל הראשון פספס

"ידיעות אחרונות" חושף כי במסגרת יירוט המל"ט בסוף השבוע, הטיל הראשון שנורה לעברו החטיא את המטרה

פרטים חדשים על יירוט המל"ט שחדר לשטח ישראל בסוף השבוע נישפו בעיתון "ידיעות אחרונות". על פי הפרסום מטוס ה-F-16I ("סופה") החטיא את הטיל הראשון שירה לעבר כלי הטיס שחדר לישראל מעל יער יתיר. 

אל עבר המל"ט, שככל הנראה הגיע מלבנון, הוזנקו שני מטוסי קרב מסוג זה לאחר שקיבלו את ההוראה ליירט את המל"ט, שיגר אחד המטוסים טיל מסוג "פנתר", אך זה החטיא את המטרה. זמן קצר לאחר הפספוס שוגר טיל נוסף, והפעם פגע.

גורמים בכירים בחיל האוויר אמרו לעיתון כי החטאה כזו סבירה כאשר המטרה קטנה כל כך. "לא מדובר בכישלון, אין שום צבא אחר בעולם שיש לו מערכת הגנה אווירית טובה כמו בישראל, שהייתה מצליחה למנוע חדירה של כלי טיס כאלה", אמרו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת המשימה להגן על שמי המדינה ועל ביטחונה, יירט חיל האוויר את כלי הטיס תוך הפעלת כלל האמצעים הנדרשים לכך. מטבע הדברים לא ניתן לפרט בנוגע להליך המקצועי והמורכב של יירוט כלי טיס בתקשורת. כנהוג בחיל האוויר, יתקיים תחקיר מקצועי לאירוע".

You might be interested also

One of the infiltrators who was captured. Photo: IDF Spokesperson's Unit

Commentary: Infiltrators from Lebanon travel around in Israel for almost an entire day. Will they be used for terrorist attacks? 

Two infiltrators entered Israel from Lebanon and stayed for almost a day without the military knowing where they were. The next time it happens, it could end in a terrorist attack or espionage. It appears that Hezbollah found a legitimate way to test the IDF's blind spots on the border