"פלייט גארד" להגנה על מטוסי אח"מים ומשימה צבאיים

המערכת להגנה על מטוסים מטילי כתף נמכרה למספר מדינות זרות. מדובר בפיתוח של אלתא והתעשייה הצבאית במשותף

שיגור טיל כתף (ארכיון: אתר חיל האוויר)

המערכת להגנה על מטוסים מפני טילי כתף שפותחה על ידי התעשייה האווירית לא הותקנה על מטוסי נוסעים אבל היא מותקנת במספרים גדלים והולכים על מטוסי אחמ"ים ועל מטוסי משימה צבאיים.

ניסים הדס, מנכל אלת"א חברת הבת של התעשייה האווירית, גילה כי המערכת מדגם "פלייט גארד" נרכשת על ידי מדינות כדי להגן על מטוסי אחמ"ים ומטוסי משימה מפני האיום המוחשי של טילי כתף.

אלתא פיתחה את המערכת בשיתוף התעשייה הצבאית. אלתא פיתחה את הגלאים המאתרים את שיגור הטיל לעבר המטוס והתעש את הנורים שמפוזרים בקרבת המטוס כדי ליצור מטרות מדומות עבור הטיל ששוגר.

המערכת לא הותקנה על מטוסי הנוסעים הישראלים ולא על מטוסי נוסעים זרים. ההתנגדות הייתה בגלל העובדה שיש לחמש את המטוס בנורים. הטענה הייתה שמדובר בסכנה שכן הנורים הם חומר בעיר, זאת למרות שמפתחי המערכת טענו כי היא בטוחה לחלוטין.

על מטוסי הנוסעים הישראלים מתקינים את מערכת הסי- מיוסיק של אל אופ הפועלת בעזרת לייזר. נסים הדס אמר כי את מערכת ה"פלייט גארד" רוכשים גורמים שרוצים להגן על מטוסים מפני האיום של טילי הכתף. המערכת מופעלת בזמן ההמראה ובזמן הנחיתה.

You might be interested also

The prime minister of Italy, Mario Draghi. Photo: REUTERS/Remo Casilli

Italy establishes national cyber agency

PM Draghi warned that the level of Russian interference online "has become truly alarming", while the Minister of Innovation said that 95% of public administration servers do not have adequate protection