מבט מרחוק ב-8 ערוצים

מערכת חדשה של ODF מאפשרת להעביר חומרי ווידאו לכוחות אחוריים באיכות HD ובשמונה ערוצים שונים

(צילום: זיו קורן)

חברת ODF Optronics מקבוצת SDS, פיתחה מערכת תקשורת דיגיטלית חדשה שיכולה לשדר וידיאו באיכות HD משמונה ערוצים במקביל.

ODF, שמפתחת ומייצרת מערכות אופטיות לאיסוף מודיעין, פיתחה ב-GCR בין היתר גם את ה”איי-בול” - מצלמה בצורת כדור שניתן להשליך בשטח אותו רוצים לסרוק ולצפות במתרחש ואת ה"איי דרייב" - רובוט למשימות תצפית, סריקה ונטרול מטענים המתאים במיוחד לפעילות בשטח בנוי.

המערכת החדשה, המכונה OWLink, מאפשרת העברה של החומר המצולם גם באיכות HD ו-SD והיא קטנה וקומפקטית, וגודלה כ-9X11 סנטימטר. ניתן לסחוב אותה בקלות בתרמיל והיא משדרת את הווידאו לכוחות האחוריים, בזמן אמת ובאיכות ברמה של היי-דיפנישן, עד לטווח 20 קילומטר.

המערכת יכולה להתממשק עם מצלמות שונות, כגון מצלמה על הקסדה של החייל, מצלמה שמותקנת על רובוט שנוסע קדימה, מצלמה שמותקנת על רק"ם ועוד. את המערכת ניתן להתקין גם על מל"טים.

ה-OWLink נחשב חסכונית באנרגיה וזולה יחסית למערכות דומות, ניתן לעשות בה שימוש לצרכים צבאיים, מבצעים של כוחות מיוחדים או משטרה. הערוצים השונים המשודרים במקביל, מאפשרים קבלת תמונה פנורמית של 360 מעלות מאזור ההתרחשות, או לחלופין להתחבר לערוץ תקשורת אחד ולהתמקד באזור עניין מסוים.

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters