החמרה בהסתה הפלשתינית

השר לעניינים אסטרטגיים ומנכ"ל משרדו הציגו נתונים מדאיגים שנאספו בחודשים האחרונים

כיכר האריות ברמאללה

השר לנושאים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון ומנכ"ל משרדו תא"ל (מיל') יוסי קופרווסר הציגו בישיבת הממשלה את "מדד ההסתה" אשר מראה כי בחודשים האחרונים חלה החמרה ברמת ההסתה ברשות הפלשתינית כנגד מדינת ישראל.

בתגובה לנתונים אמר רה"מ בנימין נתניהו כי "אני רואה במדד זה שני דברים חשובים. הראשון הוא שהמדד מהווה הארה חשובה ותזכורת היכן אנו חיים. בדרך כלל אנו מחכים לאירועי משבר על מנת להיזכר בסביבה שלנו. המדד שופך אור ועוזר לנו להכין את עצמנו ולהימנע משגיאות של אי הבנת הגורם בו אנו עוסקים, אשר משתף פעולה ויוזם את ההסתה הנוראית הזאת.

"ההנהגה הפלשתינית מורישה את ההסתה הזאת לדורות הבאים ומונעת מהם לעבור לשיח של שלום, וכתוצאה מכך היא בעצמה לא מסוגלת לעבור לשיח של שלום. הערך השני הוא בתזכורת לעולם ששורש הסכסוך נעוץ בסירוב של הפלשתינית להכיר בזכות קיומה של מדינת לאום לעם היהודי. ראינו פה דברים מזוויעים, אשר מגדירים את היהודים בין היתר כמרעילי בארות ומכשירים את הלבבות למעשים קשים ואכזריים. עלינו להביא זאת לתשומת לב של כל הממשלות בעולם, בייחוד לקראת עצרת האו"ם הקרובה".

You might be interested also

Erez Tsur (R), President of Carbyne, and Adi Dulberg, IAI-ELTA VP and GM Intelligence, Communications and EW Division. Photo: IAI

IAI, Carbyne introduce '911 Ultra-EN' emergency communications network

The two companies roll out an autonomous communications platform that enables first responders and civilians to stay connected to each other under circumstances such as blackouts and natural disasters