הגנה מכ"מית מתקדמת

אלתא פיתחה דגמים חדשים של מכ"מים המיועדים להגנה על בסיסי צה"ל וטנקים. המכ"ם יעניק אפשרות התראה של מספר שניות ויכולת להשיב אש מדוייקת

מערכת "מעיל רוח" (צילום: משהב"ט)

אלתא חברת הבת של התעשייה האווירית מפתחת דגמי משנה של מערכות מכ"ם שלה והופכת אותם יעילים לשימושים חדשים.

כך למשל פיתחה אלתא דגם של המכ"ם מתוצרתה שהוא חלק ממערכת "מעיל רוח" של רפאל המותקנת על טנקים של צה"ל ומגנה עליהם מפני טילי נ"ט. המכ"ם על הטנק מזהה את שיגור הטיל ואז המערכת שולחת לעברו מיירט שמשמיד אותו.

הדגם החדש מיועד להגנה על בסיסים. הוא מזהה ירי על הבסיס ונותן אפשרות להתראה של מספר שניות וגם יכולת לבצע אש נגד מדויקת. החברה גם פיתחה מערכת מכ"ם לטנקים, כאלה שלא מצוידים במערכת הגנה אקטיבית כמו "מעיל רוח". הסנסור המיוחד מגלה שיגור לעבר הטנק ומפעיל מערכת מיסוך באמצעות עשן.

רוב הטילים נגד טנקים מבוססים על תקשורת בין המשגר הרואה את המטרה ובין הטיל. העשן משבש את קשר העין הזה שהכרחי לפגיעה מדויקת במטרה. המערכת גם נותנת התראה של מספר שניות על שיגור הטיל לכיוון הטנק או הרכב המשוריין. זה מאפשר לבצע תמרון התחמקות במקביל להפעלת אמצעי הנגד שבמקרה הזו הוא עשן שממסך את המטרה ומסתיר אותה מעני מפעיל הטיל.

You might be interested also

F-35B fighters on the deck of the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth in May. Photo: REUTERS/Bart Biesemans

British F-35s to launch operation against Islamic State targets 

The planes from the 617th Squadron of the Royal Air Force will operate from the aircraft carrier HMS Queen Elizabeth to help prevent the terrorist organization from regaining a foothold in Iraq