טיל ה"סטאנר" יהיה מהמתקדמים בעולם

הטיל ינוע לעבר המטרה במהירות של יותר מפי חמש ממהירות הקול מיועד לפגיעה "ברזל בברזל"

מערכת שרביט קסמים (צילום: רפאל)

טיל ה"סטאנר" שהוא חלק ממערכת "שרביט קסמים" שרפאל מפתחת עם חברת רייטיאון האמריקאית לצורך יירוט רקטות ארוכות טווח וטילי שיוט, יהיה אחד מהטילים המתקדמים בעולם.

הטיל שהוא למעשה טיל אוויר- אוויר מתקדם, מיועד לפגיעה קינטית, כלומר "ברזל בברזל" והוא נע לעבר המטרה במהירות של יותר מפי חמש ממהירות הקול. 12 משטחי היגוי ומנוע רב עוצמה מעניקים לטיל כושר תמרון מעולה.

הטיל צפוי להיות הבסיס לכל טיל אוויר-אוויר מתקדם שהחברה עשויה לפתח בעתיד, ראשו שנקרא "ראש דולפין" בגלל צורתו המיוחדת, מאפשר לשני חיישנים לעבוד במקביל גם בתנאים קיצוניים.

רפאל מקווה כי באמצעות השותפות שלה עם רייטיאון היא תוכל לשווק את מערכת "שרביט קסמים" למדינות זרות. רבות מהן זיהו את הצורך המבצעי להיות מסוגלות להגן על עצמן או על כוחותיהם מפני רקטות מדגמים שונים. רפאל מציעה ליצוא גם את מערכת "כיפת ברזל" המבצעית, אחת הלקוחות הפוטנציאליות היא דרום קוריאה החוששת מאיום רקטות של צפון קוריאה.

You might be interested also

The supercomputer in Wuxi is presented for the first time in 2017. Photo: Reuters

The tech front: America against China's supercomputers 

The U.S. Department of Commerce announced the addition of seven supercomputer entities to its economic blacklist.  Secretary Raimondo: supercomputing capabilities are vital for developing weapons and national security systems, and that the department will prevent China from leveraging U.S. technologies for those efforts