גישה למייל או גירוש?

דיווח: בודקים בנתב"ג דרשו מתיירים החשודים בפעילות פרו-פלשתינית גישה לפייסבוק ולמייל, או שיגורשו לאלתר

בודק בטחוני בנתב"ג (ארכיון:AP)

האם הבודקים הביטחוניים בנתב"ג הרחיקו לכת? סוכנות הידיעות AP מדווחת כי מספר תיירים "חשודים" במעורבות בפעילות פרו-פלשתינית נדרשו להעניק לבודקים בנמל התעופה גישה לפייסבוק שלהם ולחשבונות הדואר האלקטרוני, או שיגורשו מהארץ.

סנדרה תמרי, תיירת אמריקנית ממוצא פלסטיני, סיפרה לכתב הסוכנות כי כאשר נחתה בישראל, הפנה אותה איש ביטחון למחשב שעליו עמוד הכניסה ל-GMAIL, וביקש ממנה להתחבר לחשבונה האישי, על בסיס חשד למעורבותה בפעילות פרו-פלשתינית. תמרי סיפרה כי כשסירבה, היא גורשה מישראל.

על פי AP לא מדובר במקרה בודד. "ישראל מנסה להצדיק תדמיתה הביטחונית באבטחת נמלי תעופה באמצעות טוויסט מעידן לוחמת הסייבר", התלוננו תיירים. לטענתם המהלך מכוון בעיקר נגד תיירים ערבים או מוסלמים, שלהם רקע בפעילות עם ארגונים פרו-פלשתינים. 

 בשב"כ הגיבו לדברים ומסרו לסוכנות הידיעות כי תמרי אכן נחקרה, אך סוכניו פעלו בהתאם לחוק. מרשות שדות התעופה נמסר כי אין מדובר בתחום האחריות שלהם.

You might be interested also

A rendering of Dynetics' Enduring Shield solution for the U.S. Army's Indirect Fires Protection Capability program. While a physical system exists, photographs are not approved for public release. (Courtesy of Dynetics)

Rafael and Raytheon in US missile interception competition with Dynetics

Rafael's competitor Dynetics demonstrated its Enduring Shield launcher, while Rafael and Raytheon demonstrated Iron Dome